НАБУ висунуло підозру топ-менеджеру «Нафтогазу» через тиск на Абромавичуса

14:55, 9 березня 2016

У середу, 9 березня, детективи Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) за погодженням із прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури склали письмове повідомлення про підозру виконавчому директору, виконувачу обов’язків заступника голови правління НАК «Нафтогаз України» Андрія Пасішника, повідомила прес-служба НАБУ.

Його підозрюють у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 344 Кримінального Кодексу України (втручання у діяльність державного діяча).

Повідомлення про підозру мало бути вручене особисто Пасішнику 9 березня під час допиту в НАБУ, який було призначено на 12:00. «Утім в ніч з 8 на 9 березня Пасішник повідомив детективам, що не зможе з’явитися до НАБУ раніше 1 квітня через термінове відбуття на лікування за кордон», – йдеться в повідомленні.

Відтак, письмове повідомлення про підозру було надіслане поштою за місцем проживання Пасішника.

«Наразі проводиться перевірка достовірності інформації щодо поважності причини його неявки», – заявили в НАБУ.

3 лютого детективи НАБУ розпочали перевірку фактів, озвучених Міністром економічного розвитку і торгівлі Айварасом Абромавичусом щодо можливого втручання в роботу міністерства з боку першого заступника лідера фракції БПП Ігоря Кононенка та деяких інших народних депутатів. Під час розслідування за попередньою правовою кваліфікацією правопорушення за статтею 364 (ч.2) Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем) детективи НАБУ встановили факт здійснення 25.01–01.02.2016 незаконного впливу Пасішником на Абромавичуса з метою внесення проти волі міністра пропозиції про призначення його на посаду заступника міністра. За цим фактом 24 лютого детективи НАБУ зареєстрували кримінальне провадження за ч. 1 ст. 344 КК України (втручання у діяльність державного діяча). Досудове розслідування щодо інформації, наданої Абромавичусом триває.

Як повідомляв ZAXID.NET, міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус після 14 місяців роботи заявив про рішення подати у відставку через відсутність підтримки й активної протидії реформам, які провадить його команда.

«Сьогодні я прийняв рішення подати у відставку з посади міністра. Причина – різка активізація блокування системних і важливих реформ у нашій країні», – сказав він на прес-конференції в Києві в середу.

«Це вже не просто відсутність підтримки або політичної волі. Це активні дії, спрямовані на те, щоб паралізувати нашу реформаторську роботу: від несподіваного зняття охорони міністра та його сім’ї до нав’язування під великим тиском сумнівних осіб у мою команду й на ключові посади в держпідприємствах», – додав Абромавичус.

Міністр зазначив, що його рішення – не емоційне, воно зумовлене тим, що за наявної системи він і зібрана ним команда не можуть бути ефективними, оскільки на неї дуже сильно тиснуть.

Основною протидією останнім часом Абромавичус назвав одного з лідерів фракції «Блок Петра Порошенка» Ігоря Кононенка.

За заявами міністра Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) порушило справу.

Після заяви Абромавичуса у відставку подали четверо його заступників – Юлія Клименко, Максим Нефьодов, Наталія Микольська і Юлія Ковалів.

У свою чергу президент України Петро Порошенко попросив Абромавичуса залишитися на посаді.

Увечері 4 лютого кілька міністрів, котрі подали раніше заяви про відставку, відкликали їх. Натомість Абромавичус заявив, що свою заяву не відкликатиме.

Перший допит Абромавичуса в НАБУ відбувся у понеділок, 8 лютого. 10 лютого міністр передав НАБУ додаткові матеріали, що стосуються його заяв.

Якщо відповіді Абромавичуса і Кононенка не збігатимуться, їм організують очну ставку.