Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) почало розслідувати можливу розтрату 300 млн гривень державних коштів при закупівлі радіостанцій для силових відомств, йдеться в ухвалі Солом’янського районного суду Києва від 17 серпня 2016 року.
Як йдеться у документі, який цитують «Українські новини», група детективів НАБУ здійснює досудове розслідування в кримінальному провадженні за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу.
З матеріалів кримінального провадження випливає, що посадові особи Міністерства оборони, Генерального штабу Збройних сил, Національної гвардії й адміністрації Державної прикордонної служби, зловживаючи службовим становищем, діючи в інтересах приватних суб’єктів господарювання, шляхом застосування переговірної процедури державних закупівель, надали перевагу ціновій пропозиції конкретної компанії й уклали договори закупівель за завищеними цінами, чим завдали шкоди державним інтересам на суму близько 300 млн гривень.
Досудове розслідування встановило, що представники силових відомств в 2014-2015 роках за результатами проведених процедур державних закупівель придбали в ТОВ «Доля й Ко. ЛТД» цифрові радіостанції Motorola загальною вартістю понад 810 млн гривень, незважаючи на цінові й технічні переваги інших учасників переговірної процедури.
«Проведеними слідчими діями й аналізом фінансово-господарської документації встановлено, що закупівля радіостанцій за державні кошти фактично готувалася під продукцію компанії Motorola і ТОВ “Доля й Ко. ЛТД” як офіційного її дистриб’ютора на території України. Тендерними комітетами 6 разів вносилися зміни в тендерну документацію і через формальні причини відхилялися пропозиції інших учасників торгів, які могли бути більш вигідними», – йдеться у повідомленні.
Крім цього, при імпорті зазначеного радіообладнання й програмного забезпечення посадові особи продавця використовували офіційні документи, що мають ознаки підробки.
У документі також йдеться, що в 2016 році силові відомствами України почали закупівлю засобів радіозв’язку «Либідь», авторське право на які належить ТОВ «Доля й Ко. ЛТД». «Відповідно до технічних вимог Міністерства оборони, «Либідь» є безальтернативним виробом, але досудове розслідування встановило, що це твердження не відповідає дійсності», – йдеться у кримінальному провадженні.
У зв’язку із цим суд дав НАБУ тимчасовий доступ з можливістю вилучення до всієї документації, що стала підставою для складання й видачі експертних висновків Торгово-промислової палати стосовно безальтернативності засобів радіозв’язку «Либідь».