НАБУ затримало одного з інвесторів компанії, яка причетна до корупції в Міноборони

16:55, 16 жовтня 2017

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) затримало одного з інвесторів компанії «Трейд Коммодіті» Володимира Трофименка. Про це «РБК-Україна» повідомили в прес-службі компанії.

«Підтверджуємо інформацію про затримання. Затримав детектив НАБУ», - повідомив співрозмовник в прес-службі.

У НАБУ відзначили, що готують офіційний коментар з приводу затримання Трофименка. Затримання Трофименка відбулось майже одразу після його спільної прес-конференції з іншим інвестором «Трейд Коммодіті» Андрієм Адамовським, яка відбулася у понеділок вранці, 16 жовтня. На прес-конференції Адамовський і Трофименко зокрема звинуватили НАБУ у необґрунтованості кримінальної справи проти «Трейд Коммодіті».

Нагадаємо, компанія «Трейд Коммодіті» фігурує в розслідуванні корупційної схеми в Міністерстві оборони України. Раніше керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що корупційну схему в Міністерстві оборони України, по якій заарештували заступника міністра Ігоря Павловського, розслідували протягом року.

Як інформував ZAXID.NET, 11 жовтня детективи НАБУ і САП затримали заступника міністра оборони Ігоря Павловського і директора Департаменту держзакупівель і постачання матеріальних ресурсів Міноборони Володимира Гулевича за розтрату понад 149 млн грн держбюджету під час закупівель палива для Міноборони за ст. ч.5 ст.191 КК. Їм загрожує від 8 до 12 років ув'язнення.

ТОВ «Трейд Коммодіті» стала активним учасником тендерів на початку 2016 року, і станом на сьогоднішній день забезпечує понад половину поставок нафтопродуктів, які закуповуються Міноборони і «Укрзалізницею».

Детективи встановили, що навесні 2016 року, між міністерством і переможцем конкурсних торгів були підписані 14 договорів на постачання палива для техніки спеціального призначення на загальну суму понад 1 млрд грн. Однак вже влітку без будь-яких правових підстав замовник і постачальник підписали низку додаткових угод про підвищення ціни за одиницю товару в середньому на 16% від початкової ціни. На підставі цих договорів на рахунки постачальника перерахували 149,339 млн грн.

Сторона звинувачення вважає, що посадові особи Міністерства оборони України з представниками комерційного підприємства вчинили злочин за попередньою змовою.