Набула чинності заборона на ввезення до Росії овочевих і рибних консервів з України

09:54, 29 липня 2014

З вівторка, 29 липня, набрала чинності заборона Росспоживнагляду на імпорт до Російської Федерації овочевих, фруктових і рибних консервів, вироблених в Україні.

Як повідомляється на сайті відомства, причиною для такого заходу стали «неодноразові порушення, допущені українськими підприємствами при виробництві фруктових, овочевих і рибних консервів».

У повідомленні Росспоживнагляду їх перерахували: невідповідність вимог, що пред'являються до маркування; невідповідність по масовій частці основного продукту; невідповідність за вмістом білка, жиру, вуглеводів і вітаміну С, магнію, кальцію, заліза; невідповідність за показником енергетичної цінності та органолептичними показниками; невідповідність за вмістом кухонної солі.

Відомство називає кілька підприємств, виробничий процес на яких і якість продукції визнані не відповідними вимогам законодавства Росії. Серед них - сільськогосподарське ТОВ ім. Шевченка («Верес»), ПО «Одеський консервний завод», ТОВ «Ніжинський консервний завод», ТОВ «Вінницький завод пакувальних виробів «Вінтар», ТОВ «Альфа-Етекс» і ТОВ «Південний РКК».

Нагадаємо, за кілька днів до цього Росспоживнагляд прийняв рішення заборонити з понеділка, 28 липня, ввезення в Росію українського молока. Представник відомства пояснив, що таке рішення пов'язане з неодноразовими порушеннями російських ветеринарно-санітарних вимог. «Мова, зокрема, йде про виявлення антибіотиків тетрациклінової групи», - пояснив він.

Під заборону потрапила продукція компаній «Мілкіленд-Україна», ТОВ «Миргородський сироробний комбінат».

Взаємними заборонами на ввезення продукції Росія і Україна обмінялися 24 липня. Тоді на вимогу фітосанітарної служби Росія ввела обмеження на ввезення рослинної продукції з території України у ручній поклажі та багажі. У відповідь Україна ввела заборону на експорт свинини з Росії. Рішення було прийнято з посиланням на поширення вірусу африканської чуми свиней. Українські власті заявили, що з дипломатичних джерел та офіційних повідомлень Россільгоспнагляду їм стало відомо про інфікування вірусом африканської чуми свиней м'яса в містах Брянськ, Оренбург і в Курській області.