Закон про запровадження статусу постраждалих учасників Євромайдану, а також призначення їм пільг та інших соціальних гарантій, аналогічних учасникам бойових дій, набув чинності. Закон було оприлюднено в офіційній газеті Верховної Ради «Голос України» 24 листопада 2017 року, тож він набув чинності за три місяці від дня опублікування, передають «Українські Новини».
Зокрема, статус постраждалих буде надано громадянам, включеним до переліку осіб, які під час участі в масових акціях цивільного протесту отримали тяжкі, середньої важкості й легкі тілесні ушкодження, що не призвели до інвалідності, і які звернулися по медичну допомогу в період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року.
Відповідний перелік осіб уже затверджено на виконання закону «Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій протесту та членам їхніх сімей»: 177 людей включено до переліку осіб, які отримали тяжкі тілесні ушкодження, 251 – середньої важкості, 566 – легкі. Таким особам буде видано посвідчення «Постраждалий учасник «Революції Гідності», а також надано пільги й інші соціальні гарантії, установлені учасникам бойових дій.
Серед пільг і соцгарантій, які їм будуть надані, є: безкоштовне отримання ліків і препаратів за рецептом лікаря; безкоштовне зубопротезування; безкоштовне забезпечення санаторно-курортним лікуванням; 75% знижки за користування житлом і комунальними послугами; безплатний проїзд міським пасажирським транспортом, а раз на два роки або з 50%-ю знижкою щорічно – залізничним або авіаційним транспортом; щорічне медичне обстеження; додаткова двотижнева відпустка зі збереженням заробітної плати; підвищення пенсії на 25% від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб; щорічна разова грошова допомога у визначеному урядом розмірі й інші.
При цьому статус постраждалих учасників Євромайдану і відповідні пільги не поширюються на працівників міліції, які проходили службу в правоохоронних органах спеціального призначення, військовослужбовців внутрішніх військ, Збройних сил та інших військових формувань, які отримали тілесні ушкодження під час виконання службових обов'язків, пов'язаних із подіями «Революції Гідності».
Крім того, цей закон передбачає надання статусу інваліда війни цивільним особам, які отримали інвалідність внаслідок поранення або інших ушкоджень здоров'я, отриманих від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території проведення антитерористичної операції (АТО), а також учасникам АТО, які отримали інвалідність внаслідок захворювання, отриманого під час особистої участі в операції.
Раніше таке право було тільки в осіб, які під час участі в АТО стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва.