Начальник Головного управління Національної поліції України в Одеській області Гіоргі Лорткіпанідзе подав у відставку. Відповідне звернення генерала поліції Лорткіпанідзе опубліковане на сайті Головного управління Нацполіції в Одеській області.
«Для мене було великою честю працювати начальником поліції Одеської області. У житті все має логічний початок, продовження і кінець. Через півтора року з мого призначення на пост керівника Одеської поліції, я прийняв рішення покинути займану посаду», – йдеться в зверненні.
Своє рішення Лорткіпанідзе пояснив,зокрема, складною кадровою ситуацією в управлінні. За його словами, після проведеної оптимізації обласне управління залишилося без 40% особового складу.
«На сьогоднішній день некомплект поліції становить понад тисячу осіб. При цьому за рішенням атестаційної комісії треба звільнити ще до 400 поліцейських», – повідомив Лорткіпанідзе.
Він додав, що найбільше не вистачає слідчих: у тих, хто продовжує працювати – від 200 до 400 справ на людину.
Лорткіпанідзе зазначив, що робив значні зусилля для поліпшення ситуації, проте вони не привели до істотного прогресу.
Також він визнав, що криміногенна ситуація у регіоні останнім часом погіршувалася, але зазначив, що колектив Головного управління зробив і продовжує робити все, щоб приборкати злочинність в регіоні, і ця робота почала приносити свої плоди.
На завершення свого звернення Лорткіпанідзе заявив, що як громадянин України залишається на службі Української держави і Верховного головнокомандуючого.
Нагадаємо, у червні 2015 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков представив особовому складу Головного управління (на той час) МВС України в Одеській області в якості начальника колишнього заступника міністра внутрішніх справ Грузії Гіоргі Лорткіпанідзе.
До цього президент України Петро Порошенко надав Гіоргі Лорткіпанідзе українське громадянство.
До слова, у вересні 2016 року у Грузії суд дозволив арештувати Гіоргі Лорткіпанідзе за звинуваченням у перевищенні службових повноважень на посаді заступника міністра внутрішніх справ країни під час розгону мітингу опозиції 26 травня 2011 року.