Начальника будинкоуправління Яворівської КЕЧ запідозрили у розкраданні 1,2 млн грн

Сам чиновник із підозрою не згоден і каже, що укладав реальні договори

11:45, 16 липня 2019

Детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП 15 липня повідомили про підозру начальнику Будинкоуправління №1 Яворівської квартирно-експлуатаційної частини району у завдані державі шкоди на суму 1,2 млн грн. Про це 16 липня повідомила прес-служба НАБУ.

Як з’ясували детективи НАБУ, керівник будинкоуправління з квітня до жовтня 2014 року складав та видавав акти здачі-приймання послуг з оренди газових котелень у приватного підприємства, тоді як насправді такі послуги не надавалися. Підприємству за вказані послуги заплатили майже 1,2 млн грн. НАБУ не розголошує назву підприємства.

Як уточнила ZAXID.NET речниця Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Ольга Постолюк, справа проти вказаного посадовця була порушена у вересні 2018 року, проте він досі перебуває на своїй посаді. «Клопотань ні про його звільнення чи відсторонення, ні про обрання йому міри запобіжного заходу наразі не подавали. Триває розслідування», – сказала Ольга Постолюк.

Вона відмовилась назвати ZAXID.NET прізвище підозрюваного. Проте, за інформацією сайту YouControl, начальником Будинкоуправління №1 Яворівської КЕЧ є 56-річний Олег Щудлюк. Така ж сама інформація вказана в його декларації на сайті НАЗК.

Дії підозрюваного кваліфікували за ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем) та ч.1 ст.366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. За вказаний злочин чоловікові загрожує до 8 років ув’язнення.

P.S. Пізніше Олег Щудлюк звернувся в редакцію ZAXID.NET та повідомив, що його будинкоуправліня таки отримало в оренду газові котельні, за які були сплачені 1,2 млн грн.

«Я працював з розпорядження начальника Яворівської КЕЧ Федора Савицького. Бригада у нашому військовому містечку залишилась без тепла, оскільки котельня застаріла і не працювала. Федір Савицький розпорядився, щоб я заключив договір з приватною організацією на встановлення сучасних газових котелень. Сам керівник КЕЧ не міг укласти договір, оскільки це бюджетна організація, і це зробив я, бо будинкоуправління госпрозрахункова організація і має на це право. Це був 2014 рік і до нас з’їхалися багато військових. Приміщення, в яких їх розмістили, треба було якось обігрівати і подавати теплу воду. А вже потім були юристи в військової прокуратури і вони кажуть, що то незаконно», – пояснив Олег Щудлюк.

За словами Олега Щудлюка, на допитах він пояснював правоохоронцям цю ситуацію і те, що він діяв за вказівкою начальника КЕЧ. «Оскільки підписи на договорах мої, то так вийшло, що тепер моє прізвище фігурує у справі. Але я запевняю, що ніяких грошей не розкрадав і що ми їх справді виплатили цій приватній організації», – додав чоловік.