Над рахунком «Газпрому» працюють юристи, - міністр енергетики

11:55, 30 січня 2013

Юристи вивчають вимоги російського "Газпрому" до "Нафтогазу України" щодо виплати $7 млрд за недобір природного газу у 2012 році, виходячи з передбаченої контрактами вимоги "бери або плати", повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький.

"Юристи це питання вивчають, і ми дамо належну юридичну відповідь. Я впевнений у тому, що ми знайдемо взаєморозуміння з нашими російськими партнерами", - сказав керівник відомства на брифінгу в Києві в середу, пише Інтерфакс.

За словами міністра, Україна виконала всі свої зобов'язання за контрактом з юридичної точки зору і сплатила за весь спожитий газ. "Що стосується питання виставленого рахунку, я вважаю, що тут питання немає, тобто Україна заплатила за поставлений газ в повному обсязі", - додав Е.Ставицький.

Міністр також наголосив, що ніякого конфлікту на цьому ґрунті між "Нафтогазом" та "Газпромом" не існує, відбувається юридичний процес.

"Так, я скажу відверто, це малоприємний факт, але ми ставимося до нього з розумінням з тієї точки зору, що відбувається юридичний аспект цього питання", - сказав глава Міненерго.

Він не пов'язує цієї вимоги "Газпрому" з підписанням Україною угоди з компанією Shell про видобуток сланцевого газу у двох українських областях.

"Рахунок було відправлено компанії "Газпром" до підписання, тому не потрібно розкручувати цю карту", - додав міністр.

Нагадаємо, НАК "Нафтогаз України" отримала від "Газпрому" рахунок на $ 7 млрд,  за незакуплений, але передбачений контрактом, газ у 2012 році.

Експерт Богдан Соколовський ввважає, що цей рахунок став реакцією на підписання 24 січня в Давосі угоди між компанією Shell і компанією "Надра Юзівська" про розподіл продукції від видобування сланцевого газу на Юзівській площі в Харківській і Донецькій областях. 

У грудні "Нафтогаз" заплатив "Газпрому" 618 млн грн за газ.  Зараз Україна також закуповує газ у Німеччини за реверсною схемою на $100 дешевше, ніж у російського "Газпрому". У зв'язку з цим заплановано нарощувати обсяги реверсних постачань газу у Європи.