«Надра Спринт»: грошові перекази у будь-який куточок України за 5 хвилин

11:10, 18 квітня 2014

Грошові перекази дуже популярні в Україні. Підтримка близьких і рідних – добра традиція наших співвітчизників: хтось переказує гроші старенькій мамі, хтось – дітям-студентам, хтось – дорогим онукам. Ось і Іван Никифорович багато років щомісяця допомагає своїй матері-пенсіонерці, яка проживає в іншому місті.

Якими тільки системами грошових переказів не користувався чоловік за останні роки, як кажуть у народі, зуби з'їв у цьому питанні. Ми попросили Івана Никифоровича влаштувати своєрідний «тест-драйв» новій системі переказів «Надра Спринт», розробленій та запущеній банком «Надра» у квітні цього року. Про результати тестування поговорили з Сергієм Козловим, директором із роздрібного бізнесу банку - розробника «новинки».

Швидкість

Найперше, що відзначив Іван Никифорович, це швидкість перерахування коштів. Грошовий переказ у відділенні банку він оформив за лічені хвилини. Івана Никифоровича здивувало й потішило, що для цього не потрібно відкривати рахунок або оформляти картку. За 10 хвилин після оформлення його грошовий переказ можна було забрати у будь-якому з 500 відділень банку. Погодьтеся, швидкість вражаюча.

«Ще рік тому переказ доводилося чекати, як листа. Мама спочатку хвилюється: прийде – не прийде, а потім ще й у черзі за грошима стоїть. Зараз лише 10-15 хвилин минає і гроші можна забрати у будь-якому банківському відділенні, а їх у банку «Надра» дійсно багато по всій країні», – поділився враженнями Іван Никифорович.

Вартість

Вразила нашого героя й низька вартість нової банківської послуги. Особливо його втішило, що комісію банк бере лише з відправника, одержувач забирає переказ безкоштовно. Відтак мамі Івана Никифоровича не доведеться витрачатися, аби отримати допомогу від сина.

За словами Сергія Козлова, зниження тарифів цілком закономірне, адже банки, виступаючи розробниками систем переказів, орієнтуються не стільки на отримання прибутку, скільки на залучення клієнтів.

Не секрет, що надання послуг із переказу коштів – це чудова можливість розширити перелік сервісів, доступних клієнтам банку, і підвищити комфорт банківського обслуговування. Окрім того, на ринку постійно зростає кількість систем переказів, конкуренція також змушує розробників поступово знижувати тарифи: ще декілька років тому середньоринкова комісія за внутрішній грошовий переказ становила 3–4% від суми. Сьогодні клієнти сплачують за послугу значно менше – комісія «Надра Спринт» становить лише 1% від суми переказу.

Доступність

Дуже зручним, на думку Івана Никифоровича, є те, що грошовий переказ можна забрати не в конкретному, а у будь-якому відділенні банку.

«Якщо клієнт прийшов і виявив у відділенні чергу, йому не обов'язково чекати, він може звернутися до іншого відділення банку. До речі, банк «Надра», що надає послугу «Надра Спринт», налічує понад 500 відділень, які працюють вусіх областях України, навіть у найменших містах. Це робить наші внутрішні грошові перекази дуже доступними», – розповідає Сергій Козлов, директор із роздрібного бізнесу банку «Надра» (ліцензія НБУ №21 від 21.11.2011 р.).

Безпека

На жаль, будь-яка фінансова операція приваблює шахраїв, і будь-який клієнт, який користується системами грошових переказів, насамперед турбується про збереження своїх коштів.

«Безумовно, хвилююся щоразу, коли відправляю кошти, адже мама старенька, довірлива. Взагалі в усьому, що стосується грошей, безпека дуже важлива, – поділився Іван Никифорович. – У системі «Надра Спринт» переказ можна забрати, лише якщо співпадуть і контрольний номер, виданий банком, і номер паспорта одержувача. На мій погляд, так значно надійніше».

Сергій Козлов додав, що одержувачем і відправником у системі «Надра Спринт» може виступати одна і та ж особа. Це дозволяє використовувати грошовий переказ як альтернативу перевезення готівки. Погодьтеся, переказувати гроші з одного відділення банку в інше безпечніше, ніж перевозити їх в авто чи поїзді.

Як бачимо, нова система грошових переказів дійсно переважає як за вартістю послуги, так і за швидкістю вже діючих систем. Експерт банківського ринку Сергій Козлов пояснює це тим, що банки змушені працювати в умовах жорсткої конкуренції на ринку внутрішніх грошових переказів, та й клієнти з року в рік стають вимогливішими до якості і швидкості банківських послуг.

Населення активно використовує перекази з картки на картку, поповнює карткові рахунки через банкомати, освоює Інтернет-банкінг. Усе це лише стимулює постійне удосконалення систем грошових переказів і, на думку Сергія Козлова, найближчими роками банки продовжать активно розширювати їх функціональні можливості та пропонуватимуть клієнтам нові технологічні рішення відправлення коштів.