«Нафтогаз» уклав договори на видобуток сланцевого газу з американськими інвесторами

11:10, 19 червня 2011

Щодо видобутку сланцевого газу в Україні «Нафтогаз» вже уклав відповідні договори з зацікавленими американськими компаніями-інвесторами, які на сьогоднішні є лідерами за видобутком сланцевого газу.

Про це в ефірі «5 каналу» повідомив заступник голови правління НАК «Нафтогаз України» Вадим Чупурін.

«Ми побували в США, були в головних офісах компаній «Ексон Мобіл», «Халібарт», «Конокофілліпс», «Йшов» і в інших, я назвав лідируючі компанії, які впритул займаються сланцевим газом. Вони з готовністю відгукнулися на нашу пропозицію. Я не буду довго розповідати за той період часу, з березня місяця по сьогоднішній день, яку роботу ми провели, але сьогодні все названі компанії, фактично, на фінішній прямій до того, щоб переступати до справи. Тобто, укладено відповідні угоди про співробітництво, підписані угоди про територію інтересів, тобто, ми вже даємо їх відповідні координати, виявляємо території інтересів, там де можна було б підтвердити наші можливості з видобутку сланцевого газу», - заявив Чупрін

Чупурін зазначив, що дані компанії володіють унікальними технологіями видобутку сланцевого газу, і процес налагодження та оптимізації видобутку  сланцевого газу який у США зайняв 20 років, в Україні займе 5 років.

«Потім, вступає в роботу сила техніки, яка є на озброєнні у цих компаній - з новими технологіями, які ще не всім відомі у світі, які є інтелектуальною власністю цих компаній. І з приходом їх, ми тоді вже будемо визначатися конкретно, на яких умовах ми будемо працювати. Але я думаю, що той процес, який зайняв у США до 20 років, для того, щоб вийти на сьогоднішній рівень технологій видобутку сланцевого газу, і домогтися того, щоб за собівартістю видобутку він майже зрівнявся з природним газом, а це дуже важливий момент, нам знадобиться не більше 5 років, щоб перейти на промисловий видобуток сланцевого газу », - зазначив заступник голови «Нафтогазу».

Чупурін підкреслив, що «Нафтогаз» планує узгодити усі формальності з інвесторами та приступити безпосередньо до справи вже у другому кварталі 2012 року.

«Нам зараз потрібно визначити координати, де максимально можна, не гаючи часу, приступити до дослідницької роботи за допомогою буріння. Вже безпосередньо від слів і формальних відносин, укладення формальностей перейдемо до справи у другому кварталі наступного року », - повідомив Чупурін.