«Нафтогаз» звільнив незалежного іноземного члена наглядової ради

11:02, 17 серпня 2017

НАК «Нафтогаз України» звільнила незалежного члена наглядової ради, іноземця Чарльза Проктора (Charles Proctor). Про це йдеться в повідомленні «Нафтогазу» в системі розкриття інформації Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР), передає oilnews.

Як зазначається, повноваження Чарльза Проктора закінчуються 30 вересня. Причини звільнення поки не розголошуються, проте відомо, що рішення приймала Наглядова рада, яка може звільнити члена тільки за його власною заявою.

Чарльз Проктор був призначений незалежним членом Наглядової ради Нафтогазу 25 березня 2016 року. Він став вже другим членом Наглядової ради держхолдингу, який покинув компанію за останні півроку. У квітні Наглядова рада «Нафтогазу» схвалила відставку голови ради - Юлії Ковалів.

Чарльз Проктор - досвідчений керівник у нафтогазовій сфері, який понад 28 років працював у міжнародній енергетичній промисловості, зокрема, на керівних посадах у британських Вritish Рetroleum (BP) та Genel Energy. Він також займав комерційні та фінансові посади, працюючи у видобувному та нафтопереробному бізнесі BP у Великій Британії та інших міжнародних офісах компанії, а також у головному офісі BP.

У подальшому він обіймав посаду фінансового директора (CFO) великих розвідувальних та виробничих підприємств BP в Анголі (2004-2007 роки) та Азербайджані (2007-2009 роки). У 2009 році його було призначено Головним виконавчим директором групи BP, а через рік - Регіональним президентом підрозділу BP Middle East. З 2015 року Чарльз Проктор надає консультаційні послуги декільком енергетичним компаніям та стартапам в області енергетики.

Як відомо, 29 березня Кабмін прийняв рішення збільшити склад наглядової ради «Нафтогазу» з п'яти до семи осіб. Коментуючи це рішення, голова «Нафтогазу» Андрій Коболєв заявив, що збільшення кількості членів наглядової ради з правлінням не погоджувалося.

Пізніше чотири з п'яти членів наглядової ради «Нафтогазу» заявили, що можуть подати у відставку, якщо не будуть враховані ряд питань, які обговорювалися з віце-прем'єром Володимиром Кістіоном. Публічним приводом для цього було названо невиконання урядом плану з корпоративного управління компанією. Крім того з боку іноземних членів ради існують претензії щодо необхідності подання декларації.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ГПУ відкрила кримінальні справи проти менеджменту «Нафтогазу»