Нафтопровід "Одеса-Броди" буде наповнений технологічною нафтою найближчим часом. Про це повідомили під час спільної прес-конференції за результатами проведених вчора, 30 червня, в Баку українсько-азербайджанських переговорів Президенти України й Азербайджану. "Найближчим часом ми розпочнемо пробне прокачування нафти, щоб протестувати цей проект на практиці", - сказав Ільхам Алієв. Про це повідомляє прес-служба Президента України.
Президент України наголосив, що всі домовленості, досягнуті стосовно розвитку проекту постачання каспійської нафти нафтопроводом "Одеса-Броди" до країн Європейського Союзу, дотримуються, в тому числі і домовленість, досягнута під час Київського енергетичного саміту, про постачання технологічної каспійської нафти цим нафтопроводом. "Обидві сторони, в тому числі і спільне підприємство "Сарматія", рухаються в рамках реалізації домовленостей, які були досягнуті під час попередніх зустрічей", - сказав В. Ющенко, запевнивши окремо, що "на рівні держав у цих питаннях немає жодних проблем".
Президент Азербайджану додав, що в реалізації проекту останнім часом досягнуто значного прогресу. Нині готується повноцінне його техніко-економічне обґрунтування, яке має дати повне уявлення про комерційну привабливість цього проекту. Він підкреслив, що технічне прокачування нафти, до якого готова азербайджанська сторона, також дасть повноцінне уявлення щодо перспектив цього проекту. "Найближчим часом, коли будуть узгоджені всі технічні питання, зокрема маршрути постачання каспійської нафти до Чорноморського регіону, ми розпочнемо робити перші кроки", - сказав Ільхам Алієв.
Він підкреслив, що під час сьогоднішніх зустрічей було детально обговорено енергетичну співпрацю двох країн. "Після Київського енергетичного саміту ми сподіваємося на інтенсифікацію процесу узгодження всіх умов нашої енергетичної співпраці, і до Бакинського саміту, який відбудеться восени цього року, розраховуємо вийти на серйозні рішення, які визначатимуть енергетичну співпрацю у нашому регіоні", - сказав І. Алієв. Президент Азербайджану наголосив на тому, що це питання набирає чимдалі більшої ваги з огляду на зростання важливості диверсифікації постачання енергоносіїв як для постачальників, так і для споживачів. "Україна і Азербайджан у цьому питанні активно працюють, і ми в подальшому докладатимемо всіх зусиль, щоб цей процес йшов більш активно. Для цього є хороші перспективи, і я сподіваюся, що все, що ми намітили, буде виконано", - сказав І. Алієв.