Накопичувальний рівень пенсійної системи можуть запровадити в 2013 році

20:02, 4 лютого 2011

У накопичувальній системі будуть брати участь ті, кому на момент ї запровадження в дію, буде до 35 років. Відрахування накопичуватимуться для молодого покоління, це є довгі гроші. Накопичувальна система передбачає багато стимулів, зокрема, що її учасник буде власником своїх грошей, адже вони зараховуватимуться на персональний рахунок, що буде можливість їх передавати у спадок. Вони заслуговують на увагу. Про це 4 лютого під час брифінгу заявив начальник головного управління Пенсійного фонду України Олександр Другов.

О.Другов зазначив: «У нас фактично існуватиме паралельно дві системи – солідарна, яка діє сьогодні, допоки останній пенсіонер не відійде, та накопичувальна». За його словами, розглядається можливість запровадити цю систему з 2013 року.

Начальник головного управління Пенсійного фонду України ZAXID.NET : «Оскільки цими питаннями буде займатися не держава, а компанії, держава повинна розробити механізм компенсаторів. Держава повинна гарантувати, що ці гроші не будуть знецінені чи втрачені. Слід вирішити питання адміністрування, інфляції, напрямків інвестування, участь у ринку цінних паперів. Поки не буде розроблений інститут гарантій, компенсаторів, відкривати цю систему не можна».

За його словами, не має поки що однозначних відповідей від уряду й на інше питання. «Протиріччя є з іншим питанням. Воно дуже складне. Солідарна система існує за рахунок того, що працюючі сплачують страхові внески, і пенсія виплачується тим, хто досягнув пенсійного віку і має право на пенсію. – прокоментував О.Другов - Коли перейдемо на накопичувальну систему, кошти будуть персональні. Їх не можна буде використовувати для виплати пенсій у солідарній системі. Вони мають працювати на застраховану особу. Виникає питання, за рахунок яких коштів утримуватимуться існуючі пенсіонери? Якщо особі призначено пенсії в 1 тис. грн., чи в 10 тис. грн., вона повинна її отримувати. 13,7 млн. пенсіонерів нікуди не дінуться. Це факт. Це питання розробляється. Дуже важливо, як воно буде вирішене. Відповіді поки що немає».