Напередодні анексії Криму українських морпіхів відправили до Києва

11:13, 23 лютого 2017

У лютому 2014 року українські морпіхи, які дислокувалися в Криму до окупації Росією, одержали розпорядження від колишнього військового керівництва України їхати до Києва для виконання завдань. Про це в ефірі «Радіо Крим.Реалії» розповів начальник прес-служби Сил спеціальних операцій ЗСУ, колишній заступник командира 501-го окремого батальйону морської піхоти (Керч), Олексій Нікіфоров.

«Все почалося 19 лютого, коли був призначений командувач Військово-морських сил Збройних сил України начальником Генерального штабу і поїхав до Києва. Буквально відразу за ним прийшло розпорядження, в якому першому феодосійському батальйону морської піхоти була поставлена задача відбути до Києва. Не бачив самого розпорядження, в якому було поставлено завдання, що саме робити, але те, що їхали до Києва - однозначно. Вони провели посадку в ешелони і вирушили без жодного шуму, по військовому. Моєму батальйону була поставлена задача відправити одну з рот саме в містечко постійної дислокації, тому що всі поїхали буквально в повному складі», — розповів Нікіфоров

За його словами, колишнє військове керівництво України могло розглядати кримські підрозділи морської піхоти не як посилення підрозділів «Беркуту», а як охорону військових об'єктів.

«Нам уявлялося, що коли Ільїн (адмірал Юрій Ільїн, колишній начальник Генерального штабу - Головнокомандувач Збройних Сил України), теж колишній морський піхотинець, прийшов до Генерального штабу, побачив там якісь події на Майдані, то подумав, що, мовляв, де мої морпіхи, щоб охороняти або Генштаб, або склади може», - сказав Нікіфоров і додав, що особисто для нього анексія почалася, коли російські автомобілі прибули на паромну переправу. Більше того, за його словами, українські військові знали представників РФ, які блокували частини ЗСУ.

Нагадаємо, ВРУ офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму й Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію й анексію Криму незаконними й засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова й називає це «відновленням історичної справедливості».