Напередодні Різдва у Львова встановлять великого дідуха

13:00, 31 грудня 2009

6 січня о 12.00 год. в центрі Львова встановлять великого дідуха та урочисто відкриють шопку, яка вже встановлена на площі Ринок.

З 6 до 21 січня мешканці та гості міста матимуть змогу відвідати фестиваль "Різдво у Львові". Фестиваль буде проходити у центральній частині міста.

Протягом Різдвяних свят на площі Ринок та в Шевченківському гаю буде проходити безліч веселих забав, частувань та лунатиме різдвяна коляда. На Різдво, 7 січня, в місті буде проходити фестиваль "Спалах Різдвяної звізди". Свято відбудеться у музеї народної архітектури і побуту (Шевченківському гаю). Захід розпочнеться о 13.00 год.

Як повідомила координатор свята Надія Дзвоник, всі, хто в цей день прийде до музею (Шевченківський гай) потраплять в атмосферу родинного тепла, де розгорнеться різдвяна містерія, де звучатиме дзвінка коляда у сяйві великих різдвяних звізд; де господар і господиня щедро частуватимуть різдвяними стравами, а саме – медовою кутею, пампушками, духмяним узваром.

8 січня о 15.00 центральною частиною міста пройде великий Різдвяний парад. Парад відбуватиметься в рамках третього "Міського свята Пампуха". Маршрут параду: Львівська опера – пр.. Свободи - пл. Ринок.

У Різдвяному параді візьмуть участь понад 300 учасників. Центральною частиною міста йтимуть звіздарі, ляльки, висотою понад чотири метри, театру "Воскресіння", громадські організації та близько 20 різних вертепів, повідомили ZAXID.NET у прес-службі Львівської міської ради.

В рамках святкування також буде проходити конкурс вертепів. Відтак перший та другий день свята будуть проходити як чвертьфінал та півфінал свята. Відбуватимуться конкурси вертепів, коляди та конкурси, пов’язані з пампухами.

10 січня підбиватимуться підсумки, вручатимуться призи переможцям, зокрема, у номінаціях за найсмачніший рецепт, за поїдання пампухів на швидкість.

У Домініканському соборі протягом усіх свят, аж до 1 лютого, відбуватиметься 10-й рік поспіль фестиваль "Велика коляда", під час якого виступлять 77 хорових колективів, як автентичних і фольклорних, вокально-інструментальних.