Позафракційний депутат Андрій Табалов каже, що навіть не зрозумів за що голосував вчора, 16 січня, в Раді. Тож він відкликає свій голос під законом "Про внесення змін до закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян" (автори – Володимир Олійник та Вадим Колесніченко).
Про це депутат написав на своїй сторінці у «Фейсбуці».
«Єдине питання, яке мав намір підтримати, стосувалося заборони паплюження історичних пам’ятників та пам’ятних місць. Відповідну заяву (про відкликання голосу, – ред.) подам до апарату ВР, аби мій голос за цей документ не врахували», – пише депутат.
«Працювати й розібратися, що до чого, через сутички у Парламенті, через заміну голосування на ручне, було складно», – додав він.
Окрім того, оприлюднено відео кнопкодавства регіоналів під час вчорашнього голосування в Раді за проект держбюджету на 2014 рік: Олександр Кузьмук натискав кнопку за свого колегу Олександра Біловола.
Депутат від УДАРу Володимир Курінний заявив, що під час голосування "руками", депутат Партії регіонів Володимир Олійник взяв на себе обов'язки всієї лічильної комісії, у якій також присутні депутати від опозиції, інформує УП.
"Він фактично узурпував це право. Він реально не рахував голоси – тобто підняті руки. І я особисто бачив депутатів від ПР, які не піднімали руки за деякі законопроекти, але зараховані були всі голоси", – заявив політик в ефірі "Громадського телебачення".
Він, зокрема, навів приклад, що Олійник враховував голоси всієї Компартії, незважаючи на те, що її член Петро Цибенко зараз перебуває закордоном.
"І Олійник, не рахуючи рук в залі, просто автоматично складав кількість по списку депутатів-комуністів і депутатів від ПР", – додав Курінний, зазначивши, що додавалися 203 голоси від ПР та 32 від КПУ.
Окрім того, він зауважив, що голоси позафракційних депутатів під час голосування "руками" не враховувалися, тому достеменно не відоме їхнє ставлення до проголосованих законів.
Додамо, що Володимир Олійник, співавтор закону про внесення змін до ЗУ «Про судоустрій і статус суддів» підтвердив Радіо Свобода, що більшість норм цього закону зумовлені такими явищами, як Майдан та Автомайдан.
Він, зокрема, сказав: «Якщо ми побачили, що таке явище (Автомайдан – ред.) є, і воно створює проблему в пересуванні інших громадян – треба його врегулювати? Ми вважаємо, так. Якщо побачимо, що практика така, що треба не 5, а 10 автомобілів – давайте 10. Ну не може ж бути так, що по 200–300 автомобілів рухаються як завгодно, а ми це питання не регулюємо».
Нагадаємо, 16 січня більшість у Верховній Раді ухвалила 11 законів без обговорення й без участі депутатів від опозиції, голосами членів фракцій Партії регіонів, КПУ, а також декого з позафракційних. За частину цих законів голосували відразу за основу і в цілому, і без електронної системи – підняттям рук.
Серед запроваджених змін – повернення кримінального переслідування за "наклеп" і внесення до Кримінального кодексу статті про "екстремістську діяльність", яка визначається дуже широко ("закон Колесніченка-Олійника").
Як згодом стало відомо, Віктор Янукович таки підписав 5 з 11 четвергових законів.