Нардеп пояснив, як Україна оподатковуватиме закордонні інтернет-сервіси

10:47, 11 лютого 2021

Україна не запроваджуватиме додатковий податок для техногігантів, які не є резидентами, на кшталт Facebook та Netflix, а лише змусить їх платити податок на додану вартість з тих електронних послуг, які вони продають українцям, заявив народний депутат від «Слуги народу», голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

В інтерв’ю «Громадському» він пояснив, що ПДВ мають сплачувати всі, зокрема й техногіганти, проте наразі в законодавстві просто немає інструментів, щоби адмініструвати цю діяльність. Саме тому в новому законопроекті прописали обов’язок сервісів електронної комерції сплачувати ПДВ. Тобто йдеться про той податок, який є зараз, а новий закон має ввести полегшений механізм його сплати, пояснив Гетманцев.

«Віддалена реєстрація в електронному кабінеті, сплата у валюті, спілкування англійською мовою з нашою податковою службою. Тобто все, аби їм було зручно це робити й вони робили віддалено», – навів депутат інструменти, завдяки яким техногіганти зможуть платити податки в Україні.

«Ситуація, яка є – наші рекламісти повинні сплачувати ПДВ, а великі гіганти транснаціональні чомусь від ПДВ фактично звільнені. Це неправильна ситуація, ми повинні її виправити. І, до речі, ми зустрічалися з Facebook, з іншими великими компаніями, вони не заперечували, щоби сплачувати цей податок», – зазначив він.

Гетманцев припускає, що якісь послуги подорожчають через цей податок.

«Якщо обкладається податком хліб, ковбаса і молоко - товари першої необхідності, то податком повинні обкладатися послуги, які не є предметом першої необхідності. Тим більше не повинна створюватися ситуація різного рівня оподаткування в межах однієї юрисдикції», – підсумував депутат.

Як зазначає LB.ua, у грудні 2019 у Верховній Раді зареєстрували законопроект про введення ПДВ на послуги західних інтернет-корпорацій, таких як Google, YouTube, Facebook, Apple, Adobe, Netflix. Ухвалення закону для українців може означати подорожчання західних інтернет-сервісів на 20%, оскільки в них буде закладено розмір ПДВ.

Верховна Рада ще минулого тижня мала голосувати за «податок на Google», який зобов’яже інтернет-гігантів платити Україні ПДВ, однак черга до цього законопроекту не дійшла.