Суддя Вищого адміністративного суду Інна Масло, яка підписувала рішення про позбавлення депутатського мандату Сергія Власенка, будучи суддею Ворошиловградського суду міста Донецька, системно виносила неправомірні рішення, що завдавали збитків державі, і під час її призначення до ВАСУ депутатам було про це відомо.
Про це в ефірі «5 каналу» повідомила позафракційний народний депутат Анжеліка Лабунська.
«Сьогодні наше суспільство виховує таких суддів, починаючи з судів першої інстанції. Можу навести приклад: я, як секретар Комітету з питань правосуддя V скликання, коли ще до судової реформи у нас були повноваження, ми займалися багатьма скаргами і всім іншим… Я займалася дуже великою проблемою, яка була тоді в суспільстві. Всі питають, чому нема грошей в Пенсійному фонді? А ви знаєте, що була ціла система, роками, коли судді своїми рішеннями звільняли від сплати в Пенсійний фонд, і тільки за один рік держава не отримувала більше півмільярда гривень», - зазначила нардеп.
За словами Лабунської, вона надсилала скарги у Службу безпеки та Генпрокуратуру з рішеннями, з прізвищами конкретними.
«Це була просто колосальна біда нашого суспільства. Ви думаєте хоч один суддя поніс покарання? І серед тих суддів була суддя Масло, яка сьогодні є суддею Вищого адміністративного суду і підписувала рішення по Власенку. Я дуже добре пам’ятаю цю суддю. Раніше вона була суддею Ворошиловградського суду міста Донецька, вона виносила сотнями мільйонів рішення, вона винесла ухвали, якими взагалі зупинила фінансову систему стосовно банків. І ці всі скарги розглядались, коли цю суддю призначали пожиттєво. Думаєте Верховна Рада не знала? Знала, всі це все знали», - наголосила Лабунська.
Нагадаємо, 6 березня 2013 року Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) позбавив депутатських повноважень депутата від ВО «Батьківщини» Сергія Власенка без права оскаржити це рішення. Його мотивом було нібито суміщення адвокатської і депутатської діяльності. Також 6 березня Генеральна прокуратура України підтвердила, що Сергій Власенко виступав на судах Юлії Тимошенко в якості захисника не як адвокат, а як народний депутат. Опозиція згодом заявила, що буде оскаржувати рішення ВАСУ у Європейському суді з прав людини. Тим часом Рада Європи вимагає в української влади пояснень щодо Власенка. А співдоповідачі моніторингового комітету ПАРЄ висловили "глибоку стурбованість та розчарування" з цього приводу.
Представники опозиції подали заяву щодо розгляду регламентним комітетом парламенту питання про позбавлення депутатських повноважень 11 депутатів-сумісників від Партії регіонів.