Сьогодні Україна – на межі економічної та соціальної прірви. Економіка за умов тотальних репресій розвиватися не може і потребує термінового вжиття адекватних заходів. Залишається два парламентські тижні, щоб вирівняти ситуацію й утримати економіку України від остаточного падіння.
Про це під час погоджувальної ради у ВР заявила голова Комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва, лідер партії «Україна - Вперед!» Наталія Королевська.
«У парламенту залишається два пленарні тижні, щоб прийняти адекватні заходи та запобігти економічному колапсу в нашій країні. Ми маємо правильно розпорядиться цим часом. Я внесла низку пропозицій, які повністю збігаються з антикризовими заходами, що обговорюються сьогодні в Європі», - підкреслила вона.
На думку Наталії Королевської, перш за все, слід заслухати уряд про причини зростання негативного сальдо зовнішньої торгівлі, підготувати та прийняти заходи з підтримки українських виробників і експортерів. «Нашою командою був розроблений та зареєстрований законопроект №10453 про підтримку національного виробника. Він містить реальні податкові стимули для модернізації виробничих потужностей в Україні та створення нових робочих місць. Вважаю, що цей законопроект має бути розглянутий невідкладно та набути чинності вже з початку наступного року», - наголосила політик.
Окрім того, вважає голова Комітету, слід провести парламентські слухання щодо підтримки національного виробника. «Наш Комітет вийшов з ініціативою про проведення восени слухань на тему: «Стимулювання національного виробника як основа моделі економічного розвитку України». Переконана, створення стимулів для зростання української економіки - безумовний національний пріоритет, який має об'єднати весь парламент та все суспільство. Ми маємо відкласти політичні розбіжності. Парламентські слухання стануть понадпартійним майданчиком діалогу щодо шляхів розвитку економіки», - сказала вона.
Наталія Королевська нагадала, що минулого року парламент ухвалив закон щодо скасування свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та фізособи-підприємця. «Незважаючи на це, чиновники вимагають, щоб підприємці підтверджували свій статус оригіналом виписки або витягу з Єдиного держреєстру, які є платними і за ними треба відстояти чергу до адміністратора. Ми з колегами внесли проект закону №10295 «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (щодо уточнення окремих положень)», який дозволить розв’язати дану проблему», - зазначила політик.
Також вона зазначила, що з 1 липня набуває чинності закон про посилення відповідальності за реєстрацію персональних баз даних. «Іншими словами, на підприємців очікують десятки тисяч штрафів. Тому я прошу розглянути законопроект №9790 про захист персональних даних, який вже давно перебуває парламенті, та покликаний не допустити тотальних репресій проти бізнесу в Україні», - заявила лідер партії «Україна - Вперед!».