Нардепа з «Опозиційного блоку» у Львові облили свинячою кров’ю

13:26, 10 липня 2015

Народного депутата від «Опозиційного блоку» Ігора Шурму облили свинячою кров’ю. Інцидент стався 10 липня, після прес-конференції, яку Шурма давав з нагоди відкриття своєї громадської приймальні народного депутата у Львові.

Двоє представників громадської організації «Правий сектор. Захід» підбігли до політика, коли він вийшов на вулицю після завершення прес-конференції і облили його кров’ю з пластикових пляшок. Вони також вигукували «Приймальні «Опозиційного блоку» у Львові не буде, їдьте в ДНР!» і «Опозиційний блок вбиває українців!».

У відповідь Ігор Шурма закликав активістів «Правого сектора» заспокоїтись і не створювати провокативних ситуацій, які пізніше можуть бути використані для дискредитації Львова.

«Ви можете говорити все, що хочете. Не давайте підстав для провокацій. Мене ж пізніше використають ті, що не потрібно», - зазначив Ігор Шурма.

У відповідь активісти заявили, що нардепа «вже давно використали» сателіти злочинного режиму Януковича, представником якого він сьогодні є.

Також Ігор Шурма сказав представникам «Правого сектора», що його приймальня буде функціонувати у Львові за будь-яких обставин.

«Я є львів’янином у четвертому поколінні, я маю право представляти тут свій електорат як нардеп», - резюмував Шурма.

За годину до інциденту, на прес-конференції, Ігор Шурма розповів, що відкриває приймальню у Львові, бо вважає, що 10 тисяч мешканців Львівщини, які віддали свої голоси за «Опозиційний блок» на позачергових парламентських виборах в кінці 2014 року мають право на «свого» депутата.

Він розповів журналістам, що «Опозиційний блок» – це проукраїнська політична сила, яка відстоює виключно інтереси України. Відмежовуватись від неї він не має наміру.  

«Те, що вона асоціюється з якимись негативними людьми, то це закономірно, закономірно порівнювати їх з колишніми регіоналами. Але у кожному середовищі є погані люди», - розповів Шурма.

Подібним аргументом нардеп пояснив свою принципову позицію не визнавати «ЛНР» та «ДНР» терористичними організаціями.

«Не можна поспішати вішати ярлики, не можна називати всіх людей, які живуть на Донбасі – терористами. Там є вбивці, є терористи «ЛНР» та «ДНР», але є також велика кількість людей , які змушені були з різних обставин залишитись на території, підконтрольній терористам. Я не можу погодитись визнавати їх терористами», - пояснив нардеп.

За його словами, в українській армії теж є «погані люди», про що свідчать факти мародерства з боку представників добровольчих батальйонів, які воюють на боці України.

Ігор Шурма також розповів, що не голосував у Верховній Раді за визнання Росії країною агресором, бо жодна з європейських держав цього не зробила досі.

«Для того, аби визнати країну агресором не можна жити виключно вимогами певних категорій людей чи ситуацій. Мене доля навчила дивитись на те, що відбувається у світі. Чи буде Україна існувати як держава сьогодні залежить від міжнародної спільноти. Як можна визнати агресором Росію, якщо США і жодна європейська держава цього не визнають», - зазначив нардеп.

На його думку, не можна визнавати Росію агресором, бо там є люди, які підтримують Україну.

«Ми не можемо забувати про 60 тисяч людей, які вийшли на мітинг на підтримку України у Росії, їх теж кидали за ґрати. Не забувайте, що там теж живуть люди, діти, пенсіонери, інваліди. Якщо вони живуть на території країни-агресора, то вони теж агресори? Ми хочемо назвати країну агресором, а перша посадова особа в державі веде там бізнес – фабрика «Рошен» в Липецьку сплачує податки в бюджет Росії. Перш ніж назвати крану агресором, треба зрозуміти, якими будуть наслідки такої дії», -  заявив Ігор Шурма.

Депутат від політичної партії «Опозиційний блок» Ігор Шурма - уродженець Львова, давній соратник Віктора Медведчука. У 1999 році вступив до партії СДПУ(о),  з 2002 по 2006 представляв цю політсилу у Верховній Раді України.

Програвши вибори до парламенту у 2006 році, прийняв пропозицію тодішнього мера Харкова Михайла Добкіна і став його радником. Разом з Добкіним, який через певний час очолив Харківську область, перейшов в облдержадміністрацію на посаду заступника голови. Звільнився з посади лише у лютому 2014, напередодні розстрілів на Майдані. Згодом повернувся до Львова. 

На позачергових виборах до Верховної Ради України у жовтні 2014 року балотувався від політсили, яку сформували із колишніх представників Партії Регіонів та її сателітів. До парламенту пройшов 27-им у списку партії «Опозиційний блок». 

Всі фото Мирослав Пархомик, ZAXID.NET