Нардепи напишуть новий закон для Тимошенко на основі 5 попередніх

19:25, 11 листопада 2013

Робоча група народних депутатів, яка займається розробкою законопроекту про лікування ув'язнених за кордоном, хоче розробити єдиний законопроект на основі п’яти раніше запропонованих. За це рішення проголосували всі 13 членів робочої групи. Узгодивши кілька пунктів щодо майбутнього законопроекту, депутати розійшлися.

"Вирішено взяти до роботи чотири законопроекти, зареєстровані у Верховній Раді – Лабунської, Міщенка, Яценюка-Кличка-Тягнибока, Купчака, а також останній, п'ятий законопроект, поданий опозицією і не зареєстрований наразі у парламенті", – зазначив голова робочої групи Геннадій Васильєв, пише Укрінформ.

На засіданні представники опозиції категорично виступили проти того, що для лікування за кордоном Тимошенко має виплачувати збитки.

Загалом депутати знайшли компроміс по 6 пунктах із 12 запропонованих щодо лікування ув'язнених за кордоном.

У них, зокрема, зазначено: право на лікування за кордоном не повинні отримувати засуджені за тяжчі злочини, пов'язані із насильством; у законі має бути визначена категорія тих засуджених, хто не має підпадати під дії цієї норми; у законі має бути визначено також - рішення про лікування за кордоном приймає суд та рішення суду набуває чинності після закінчення строку для його оскарження; лікування за кордоном можливе з письмової згоди міжнародної медичної установи прийняти засуджену особу на лікування та ратифікації Європейської конвенції про видачу правопорушника 1957 року, додатковий протокол до Конвенції 1975 року та другий додатковий протокол до Конвенції 1978 року, інформує Тиждень.

Також запропоновано внести зміни до Кримінального кодексу України у зв'язку з вищезазначеними пропозиціями.

Після цього робоча група одноголосно прийняла рішення оголосити перерву у засіданні до 12:00 12 листопада.

Нагадаємо, у листопаді 2013 року на Вільнюському саміті Україна і Європейський Союз планують підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі. Одна з умов підписання угоди – звільнення Юлії Тимошенко, яку 11 жовтня 2011 року суд засудив до 7 років позбавлення волі.  Після кількох невдалих спроб прийняти 5 версій закону, який би дозволив лікування Тимошенко за кордоном, Верховна Рада створила тимчасову робочу групу з підготовки такого законопроекту. Решту ж потрібних для євроінтеграції законів народні депутати прийняли.