Нардепи приготували низку новацій у сфері житлово-комунальних послуг

Громадянам покажуть, як розподіляються гроші, які вони платять за утримання прибудинкових територій

21:34, 2 лютого 2016

Верховна Рада України у першому читанні за основу підтримала проект закону № 1581-д «Про житлово-комунальні послуги».

За прийняття законопроекту проголосували 242 депутати, передає РБК-Україна.

Так, законопроектом встановлюється порядок укладання споживачами договорів на отримання всього комплексу житлово-комунальних послуг – на послугу управління, водопостачання, поводження з відходами, газ, електрику.

«В цьому законі з’являються такі речі як типовий договір управління, з’являється прозорість і розподіл плати на управління, яка окремо виділяє нагороду управителю і власне послугу з утримання будинку, щоб люди чітко розуміли, що йде в їхній будинок, а що йде власне управителю», – зазначила нардеп Олена Бабак.

За її словами, вводиться абсолютно нове для України поняття автономного теплопостачання.

«Якщо в будинку є котельня, то тариф буде визначатися виключно для споживачів цього будинку, а не буде на них перекладатися тариф централізованого теплопостачання, що є сьогодні», – пояснила парламентар.

Так, в законі передбачається, що споживачам у багатоквартирних будинках теплова енергія постачається згідно з договором про надання комунальної послуги з постачання теплової енергії. Встановлюється, що тарифи на теплову енергію, що виробляється та постачається за допомогою систем автономного опалення, формуються та встановлюються окремо для кожного багатоквартирного будинку, обладнаного системою автономного опалення, з урахуванням собівартості виробництва і постачання теплової енергії на таких системах, а також рентабельності суб’єкта господарювання, що провадить таку діяльність.

Крім цього, виводиться в окрему послугу поводження з відходами, впроваджується перевірка якості житлово-комунальних послуг.

Зокрема, встановлюється, що власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок, укладають договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснюють оплату послуг з поводження з побутовими відходами та забезпечують роздільне збирання побутових відходів. Виконавця послуг з вивезення побутових відходів визначає орган місцевого самоврядування на конкурсних засадах у встановленому законодавством порядку.

Виконавець послуг з вивезення побутових відходів укладає договори на надання послуг з поводження з побутовими відходами із споживачами. Виконавець послуг з вивезення побутових відходів укладає договори на надання послуг з перероблення та захоронення побутових відходів із суб’єктами господарювання, котрі надають такі послуги згідно із схемою санітарного очищення населеного пункту.