Депутати Верховної Ради на засіданні сесії 14 травня прийняли зміни до антикорупційного законодавства. Тепер посадові особи у своїх деклараціях повинні вказувати не тільки суму коштів, витрачених на певні потреби, але й повне найменування банків, фондів або організацій, через які вони були проведені.
За відповідний доопрацьований проект закону №2837 у цілому проголосували 373 депутати.
Крім керівництва держави, міністрів, народних депутатів, суддів і керівників окремих центральних органів виконавчої влади подавати декларації будуть зобов'язані заступники міністрів, керівники й заступники керівників органів виконавчої влади Криму й органів місцевої влади.
Депутати зобов'язали вищих посадових осіб протягом 10 днів після призначення (обрання) на посаду передати в управління іншій особі належні їм підприємства й корпоративні права.
При цьому забороняється передавати таке майно на користь членів їхніх сімей, перелік яких пропонується розширити повнолітніми дітьми, батьками. Розширено й перелік близьких осіб, зокрема прадідами, прабабусями, правнуками тощо.
Рада ввела логічний і арифметичний контроль над даними, зазначеними в деклараціях, а також увела перевірку декларацій на наявність конфлікту інтересів.
Суму разових видатків, які потрібно декларувати, знижено від 150 до 80 тисяч грн. Порядок контролю має визначати Міністерство доходів і зборів, а також Міністерство юстиції.
Разом з тим парламент зняв з розгляду й тим самим відхилив депутатський законопроект №2577 і законопроект Кабміну №2608 про вдосконалення боротьби й протидії корупції у зв'язку з тим, що частина їхніх положень було включено в прийнятий парламентом законопроект №2837.
Нагадаємо, 4 квітня 230 депутатів на альтернативному засіданні законопроект відправили на допрацювання.
Цей законопроект не набрав достатньої кількості голосів, бо «проти» голосувало 25, а утрималось – 30. Голова фракції Олександр Єфремов закликав прийняти цей законопроект. «Я буду з опозицією голосувати за цей законопроект», - сказав він.
Нагадаємо, президент України Віктор Янукович у жовтні 2011 року схвалив Національну антикорупційну стратегію на 2011-2015 роки. Відповідний указ розміщений на офіційному сайті глави держави.
Громадський моніторинг, проведений незалежними експертами, теж підтвердив низькі бали втілення цієї програми.