Нардепів, які не голосують особисто, треба позбавляти мандатів,- Наливайченко

12:05, 31 січня 2013

Фракція “УДАР” пропонує подавати позови до Генеральної прокуратури на тих народних депутатів, які порушують норму про персональне голосування.

Про це під час засідання опозиційних фракцій сказав народний депутат від фракції “УДАР” Валентин Наливайченко, передає кореспондент УНН.

“Настав час подавати за законом в суди і в Генеральну прокуратуру позови щодо тих, хто порушує в цій залі закон. Мало того, що ми їх закликаємо і намагаємось заблокувати, настав час змусити їх відповідати за законом, позбавляти через суд мандатів”, - зазначив В.Наливайченко.

За його словами фракція наполягає на тому, аби у ВР були проголосовані люстраційні та антикорупційні законопроекти.
На його думку, ухвалення таких законопроектів дозволить провести очищення виконавчої влади, правоохоронних органів від корупціонерів.

Нагадаємо, в опозиції стверджують, що сьогоднішні їхні збори у Верховній Раді намагалися зірвати невідомі. Вночі депутати отримали телефонні дзвінки та sms-повідомлення про те, що захід скасовується. Депутатам радять не виходити з дому і не відповідати на дзвінки.

Додамо, 11 грудня 2012 глава Віктор Янукович підписав закон про персональне голосування народних депутатів.

6 грудня Верховна Рада внесла зміни до регламенту, які зобов'язують народних депутатів особисто реєструватися для участі в засіданнях парламенту, приймати участь в голосуванні і робити це особисто.

Відповідно до закону, перед відкриттям кожного засідання парламенту проводиться реєстрація народних депутатів особисто на підставі посвідчення народного депутата та власноручного підпису. У залі засідань депутат реєструється за допомогою електронної системи "Рада", таким чином, це робить неможливим реєстрацію депутата замість нього іншою людиною.

Голосування здійснюється депутатом особисто за допомогою електронної системи "Рада" в залі засідань, що унеможливлює голосування за депутата іншою людиною.

На засіданні Верховної Ради депутат не повинен перешкоджати розгляду питання порядку денного, в тому числі блокувати трибуну, роботі глави, а також голосуванню інших депутатів.

Народний депутат зобов'язаний під час голосування голосувати "за", "проти", "утримався". Неучасть в голосуванні народного депутата не допускається.