Народна Рада дала рекомендації щодо прийняття місцевих бюджетів

18:41, 4 лютого 2014

Народна Рада України в особі її співголів лідера ВО «Свобода» Олега Тягнибока, лідера фракції «Батьківщина» Арсенія Яценюка і лідера партії УДАР Віталія Кличка закликала провести в областях, де опозиційні політичні сили мають більшість, громадські слухання щодо прийняття місцевих бюджетів з широким залученням громадськості.

Як повідомили у прес-службі ВО «Свобода», такий заклик від Народної Ради зроблений «з метою забезпечення народовладдя в областях, де опозиційної політичні сили мають більшість, а також з метою врахування інтересів територіальних громад, працівників бюджетної галузі, одержувачів соціальних допомог та недопущення виникнення соціальної напруги».

У зверненні Народної Ради зазначається, що розроблені обласними та районними держадміністраціями та виконкомами міськрад проекти місцевих бюджетів стали наслідком прийняття закону «Про державний бюджет України на 2014 рік» у Верховній Раді України.

«Цей бюджет був сформований в умовах гострого політичного протистояння в країні, повного колапсу бюджетної системи і краху всіх «реформ» уряду Азарова. Цим бюджетом збільшено фінансування силових органів, уповільнений ріст заробітної плати бюджетників, згорнуто фінансування соціальних програм, доведений до критичної межі обсяг бюджетного дефіциту і державного боргу», - заявили у Народній Раді.

Водночас, в опозиції переконані, що в разі неприйняття бюджетів у місцевих радах, більшість у яких становить опозиція, «спровокує численні звинувачення опозиції з боку влади».

«Такі звинувачення, очевидно, матимуть форму соціального популізму на кшталт «неможливості виплати заробітної плати бюджетникам та соціальних виплат населенню внаслідок неприйняття місцевих бюджетів», що є відвертою брехнею, але влада посилено буде це поширювати серед населення як правду», - зазначили у Народній Раді .

Для вирішення низки соціальних питань Народна Рада закликає перед прийняттям обласних, міських та районних бюджетів провести громадські слухання по проекту бюджету, на які повинні бути запрошені як представники громадських організацій, так і представники громадян, які перебувають на утриманні бюджету (працівники бюджетних установ, одержувачі соціальних допомог).

Також «депутатам опозиційних фракцій рішення про голосування за обласний, міський чи районний бюджет приймати тільки на підставі рекомендацій громадських слухань по проекту бюджету», а  «бюджетні сесії в районних та міських радах проводити тільки після прийняття обласних бюджетів та проведення громадських слухань по бюджету в містах і районах».

Крім цього, Народна Рада рекомендує опозиційним фракціям у місцевих радах узгоджувати між собою позицію щодо прийняття місцевих бюджетів.

«Головам Народних Рад у областях (головам обласних рад) довести зазначені рекомендації до керівників Народних Рад у містах і районах, керівників опозиційних фракцій у міських та районних радах».