Нас повертають до сталінських часів, - колишні політв'язні

14:05, 17 січня 2014

Прийняттям законів, які обмежують права і свободи громадян, влада намагається перетворити Україну на поліцейську державу за гіршими прикладами сталінських часів, заявив 17 січня під час прес-конференції у Львові колишній політв'язень Юрій Шухевич.

Окрім Юрія Шухевича, у прес-конференції також взяли участь колишні політв'язні Мирослав Маринович та Ігор Калинець. Вони також висловили думку про повернення радянських часів.

"Ми всі відчули, що повертається щось дуже знайоме. Є спроба повернути старі часи. Але я не вірю, що вони можуть повернутися", - зазначив Мирослав Маринович. При цьому він наголосив, що в Україні прийняли закон, який порушує закріплені в Конституції права і свободи людей, і тому президент, підписавши його, порушить Основний Закон.

Також Мирослав Маринович зазначив, що очікує тиску з боку міжнародної спільноти. "Якщо влада хоче повернути старі часи, то і міжнародна спільнота може повернути старі часи і почати тиснути на Україну по повній програмі, як колись на Радянський Союз", - зазначив він.

Своєю чергою Ігор Калинець порівняв прийняті Верховною Радою закони із радянським законом про антирадянську агітацію та пропаганду. "Вчора був перший крок до оживлення тих радянських законів", - зазначив він.

Мирослав Маринович при цьому висловився за те, аби українці виявили громадянську та духовну непокору — зокрема, почали масово носити каски та їздити автоколонами, і в разі затримання когось стояли одне за одного горою.

Також колишні політв'язні розкритикували опозицію за нерішучі дії. Зокрема, Юрій Шухевич висловив переконання, що опозиція стримує людей, і без цього українці пішли б на справжній спротив. "Або ми готові йти до кінця, а це значить — готові і на жертви, або ми вийшли просто побавитися", - сказав він.

"Ми — занадто м'які, гуманісти. Ми назвали себе "революція", але революції без крові не буває", - зазначи своєю чергою Ігор Калинець.

Нагадаємо, 16 січня Верховна Рада ухвалила 11 законів, які Рибак вже направив на підпис Януковичу. Найбільш скандальний серед них «закон Колесніченка-Олійника», який, зокрема, передбачає відповідальність за участь у масових акціях, за наклепи та збирання інформації про правоохоронців, суддів і членів їхніх родин.

Не підписувати цей закон Віктора Януковича закликали медіа України, "Репортери без кордонів". У Раді Європи також висловили сподівання, що президент ветує цей закон. Негативно відреагували на сьогоднішні події в Раді і міністри закордонних справ Польщі Радослав Сікорський та Швеції Карл Більд.

Наразі ці закони підписав голова Верховної Ради Володимир Рибак, і скерував їх на підпис президента.