NASA не знайшло марсохід Opportunity після пилової бурі

14 серпня

Космічне агентство NASA не знайшло марсохід Opportunity після пилової бурі, що вирувала планетою понад місяць. Про це повідомляється на сайті NASA.

В червні на Марсі почалася пилова буря планетарного масштабу, через що космічному агентству довелося перевести марсохід в кризовий режим допоки буря не закінчиться. Адже Opportunity живиться завдяки сонячним батареям. До того ж для стабільної роботи батареї мають бути відносно теплими. Але під час пилової бурі температура апарату становила мінус 29 градусів Цельсія.

Спостерігаючи за Марсом за допомогою багатофункціональної автоматичної міжпланетної станції, фахівці NASA відзначили, що інтенсивність бурі почала знижуватися 23 липня. Агентство розпочало пошуки апарату, але вони наразі безуспішні, оскільки апарат не виходить на зв'язок. Імовірно, для цього ровер має накопичити достатньо енергії, що, за оцінками інженерів, може тривати цілий місяць.

Пилова буря застала ровер в Долині Наполегливості (Perseverance Valley). Зазвичай це явище відбувається в літній період, коли планета підходить до перигелію (найближча до Сонця точка орбіти). Через збільшення температури вуглекислий газ, заморожений в полярній шапці, випаровується. Атмосфера згущується, температура підвищується ще більше, через що частинки пилу піднімаються вище. Пилові хмари в цей період можуть сягати висоти в 60 кілометрів.

Марсохід Opportunity вже потрапляв у подібну бурю в 2007 році. Тоді він провів два тижні без зв’язку. Натомість, цього разу масштаб події набагато більший.

Opportunity сів на Марс 25 січня 2004 року. Планувалося, що його місія складе 93 земних дні, але він працює вже понад 14 років.

Нагадаємо, що NASA обрало проекти житла для перших колоністів Марса

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
На медіа-фронті без змін
Головні новини Львова за 14 листопада
У ДТП на Рівненщині загинув український чемпіон світу з армреслінгу
У Львові відкрили Центр надання допомоги новонародженим
У віці 57 років помер начальник ГУ ДСНС Львівщини Сергій Дмитровський
На Львівщині житлові субсидії отримує понад 130 тис. домогосподарств
Бюджетні установи отримали право купувати електроенергію у різних постачальників
До Мукачева прибув тестовий поїзд з Будапешта
На території відпочинкового комплексу «Едем Резорт» загинув 26-річний будівельник
Двоє шахтарів ДП «Львіввугілля» оголосили безстрокове голодування