NASA опублікувало відео польоту над північним полюсом Юпітера

08:29, 13 квітня 2018

Американське космічне агентство NASA показало відео, яке демонструє північний полюс Юпітера в інфрачервоному діапазоні. Ролик був складений зі знімків, зроблених камерою на борту станції Juno, повідомляє профільний сайт Mashable.

Північний полюс Юпітера складається з одного гігантського шторму, оточеного вісьмома обертовими циклонами - всі вони мають більший діаметр, ніж наш Місяць. Це місце знаходиться на відстані близько 600 млн миль від Землі, але побачити його можна завдяки новому тривимірному туру від NASA.

«До Juno ми могли тільки здогадуватися, як будуть виглядати полюси Юпітера. Тепер, коли Juno пролітає над полюсами на близькій відстані, він дозволяє збирати інфрачервоні зображення в полярних областях Юпітера і його масивних циклонів в безпрецедентній роздільній здатності», – повідомили в інституті космічної астрофізики та планетології в Римі.

Відео NASA

Хоча через червоно-жовтий, вогняний колір хмари здаються розпеченими, насправді вони досить холодні. За даними NASA, температура яскраво-жовтих хмар, показаних в ролику, становить близько -13 градусів Цельсія, в той час як температура темно-червоних - приблизно -83 ° C.

Зазначимо, що автоматична міжпланетна станція Juno (Юнона) була запущена до Юпітера в серпні 2011 року. У липні 2016 року космічний апарат вийшов на орбіту навколо газового гіганта і почав наукову програму, мета якої - дослідження атмосфери, внутрішньої будови і магнітних полів газового гіганта.

Зонд фіксує зміни в гравітаційному полі планети. Виміри свідчать про те, що в атмосфері Юпітера на глибині до 3 тис. кілометрів відбувається рух значних мас матерії. Це дозволяє вченим робити висновки про будову і динаміку атмосфери планети. Астрономи протягом кількох століть спостерігають рухи хмар у верхніх шарах атмосфери Юпітера, але досі сперечаються про те, наскільки глибокою є атмосфера Юпітера.

Раніше NASA опублікувало нові кольорові знімки Юпітера, зроблені за допомогою космічного апарату Juno.