NASA склало мапу дрібних частинок сміття в атмосфері Землі

27 серпня

Науковці Національного аерокосмічного агентства США (NASA) на основі даних із супутників і наземних обсерваторій склали мапу хмар пилу, що складається з невидимих ​​оком дрібних частинок, які ширяють над поверхнею Землі. Як йдеться у повідомленні на сайті NASA, мапу розробили на основі даних із супутників і наземних обсерваторій.

Так звані атмосферні аерозолі, складаються зі твердих частинок морської солі, сажі, гірських порід і пилу від важкої промисловості та інших елементів. Ці хмари невидимі для людського ока, однак найчастіше стають причиною захворювань дихальних шляхів, алергії і токсичних отруєнь.

Дослідники порівняли зображення із супутників MODIS, Aqua і Terra, а також з Земний обсерваторії НАСА, і склали детальну карту пилових хмар над поверхнею Землі.

Мапа NASA

У повідомленні космічного агентства пояснюється, що деякі хмари такого типу формуються через погодні явища. Наприклад, таке походження мають хмари в районі Гаваїв, утворені частинками морської солі, піднятими в повітря тайфуном «Лейн», і хмари біля берегів Японії, які стали результатом активності тайфунів «Сулик» і «Сімарон».

Над Північною Америкою і Центральною Африкою парять аерозолі іншого типу - вони складаються з частинок, які потрапили в атмосферу в результаті лісових пожеж, причиною яких стала діяльність людини. Ці хмари поступово зміщуються до Атлантичного океану.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
У Львові після масової бійки з ножовими пораненнями госпіталізували трьох людей
Україна почала створювати на Азовському морі військово-морську базу
Вселенський патріарх зробив нову заяву щодо надання автокефалії українській православній церкві
Початок тижня в Україні розпочнеться з сильних дощів і відчутного похолодання
Водійка Mersedes A170 вчинила дивну ДТП в центрі Львова. Фото дня
«Щоб перемогти смерть, доведеться перестати бути людиною»
В Одесі здійснено збройний замах на місцевого активіста
В окупованому Криму заявили про нестачу питної води
Найкращі фото 25 Book Forum Lviv
Український співак Іван Попович потрапив у важку ДТП