NASA виявила екзопланету, яка зникає з рекордною швидкістю

Дослідники виявили планету в сузір'ї Рака, що розташована за 97 світлових років від Землі

22:09, 15 грудня 2018

NASA опублікувала дані з космічного телескопу «Хаббл», які свідчать про виявлену екзопланету розміром з Нептун, атмосфера якої випаровується з рекордною швидкістю.

«Гарячий «Нептун» GJ 3470b розташований на відстані шести мільйонів кілометрів від своєї зірки і дуже швидко втрачає свою масу», – йдеться в повідомленні NASA.

Дослідники вивчили газовий гігант GJ 3470b в сузір'ї Рака, розташований за 97 світлових років від Землі.

Науковці пояснюють, що інтенсивне випромінювання близької зірки нагріває атмосферу планети до точки, в якій вона залишає гравітаційне тяжіння. Газ, що виходить, утворює гігантську хмару навколо планети і випаровується в космос. У випадку з GJ 3470b цей процес може минути дуже швидко через те, що щільність хмари дуже низька, а тому й атмосфера гравітаційно менш стабільна.

Крім того, GJ 3470b розташована поруч з червоним карликом (мала й відносно холодна зоря), якому всього два мільярди років. А випромінювання молодої зірки дуже сильне.

Для дослідження GJ 3470b працівники використовували спектрограф телескопа «Хаббл» — він реєстрував ультрафіолетове випромінювання водню. У результаті вчені спостерігали водневий «кокон», який чітко вирізнявся на тлі зірки в позиції перигелію (найближча до Сонця точка орбіти планети).

Дослідники припускають, що водень не єдиний елемент, що випаровується. Вони вже планують налаштувати «Хаббл» для відстеження важчих елементів, ніж водень і гелій.

Гарячі «нептуни» – це планети розміром із Нептун і з атмосферою, розігрітою до 926 градусів Цельсія.