Населення Львівщини повірило в кредити на енергозбереження

16:10, 5 лютого 2009

За два роки мешканці Львівської області отримали понад 5 тисяч кредитів на понад 44 млн грн за Програмою енергозбереження для населення, запровадженою Львівською ОДА. Про це 5 лютого під час брифінгу повідомив начальник відділу з питань енергозбереження ЛОДА Назарій Романчук.

За його інформацією, кредити використовуються на придбання і встановлення пластикових вікон, систем індивідуального опалення. Протягом 2008 року спостерігалася стійка динаміка збільшення кількості і вартості кредитів. Так, якщо у 2007 році громадяни взяли понад 1,5 тис. кредитів і їх вартість коливалася між 3 і 5 тис. грн., то у 2008 кількість виданих кредитів зросла до 3,5 тис., а їх вартість - до 5-8 тис. грн. "Це свідчить про ріст довіри населення", - зазначив Н.Романчук. Він уточнив, що близько 40% кредитів взяли мешканці Львова.

Щоправда, зараз програма зазнає деяких змін. Н.Романчук повідомив, що зараз тимчасово призупинено видачу нових кредитів: "Програма була розрахована на 2006-2008 роки. Тому ми зараз переукладаємо з фінансовими установами угоди, щоб її продовжити. Нові кредити будуть видаватися у березні, а діючі кредити ми продовжуємо обслуговувати".

Проте, якщо раніше за такими кредитами можна було звернутися у 12 банків і 10 кредитних спілок, то в цьому році їх видаватиме лише 14 фінансових установ. "Частина банків не змогла забезпечити оптимальної кількості виданих кредитів, тому ми не будемо переукладати з ними угоди. Ці банки будуть обслуговувати лише ті кредити, які у них уже взяли люди. Угоди ми хочемо переукласти з "Ощадбанком", банком "Львів", УБРП та "Кредобанком", а також з усіма кредитними спілками. До речі, кредитні спілки більш успішно реалізують цю програму".

"Ми не можемо обмежити ставку за кредитами фінансових установ. Якщо раніше ставка банків була на рівні 20%, кредитних спілок - 30%, то сьогодні це - 25% і 35%. Проте зі свого боку ЛОДА гарантує відшкодування 15% цієї ставки".

Н.Романчук поінформував, що на сьогодні досвід Львівщини з впровадження програми енергозбереження немає аналогів в Україні. "Дніпропетровськ, Запоріжжя, Тернопіль виявляли зацікавлення в перейнятті цього досвіду. На рівні уряду розглядається питання впровадження на основі львівського пілотного проекту загальнодержавної програми", - сказав він.