Наш маленький Google

У Львові презентували міський геопортал

16:16, 14 березня 2017

У Львові створили геопортал, де зібрали публічну інформацію з різних сфер міста. Львів’яни можуть побачити на одній карті рейтинг найкращих та найгірших міських шкіл за результатами ЗНО, як часто трапляються ДТП чи крадіжки на конкретній вулиці міста, паспорт кожного будинку та що було на місці того чи іншого будинку 100 років тому.

Над цим проектом працівники ЛКП «Міський центр ІТ» та компанії SoftPro працювали сім місяців. За словами директора ЛКП «Міський центр ІТ» Андрія Вишневського, зараз на геопорталі доступні 11 тематичних блоків, серед яких інформація про муніципальні проекти, які реалізували у місті, паспорти будівель, архів звернень громадян та дані про безпеку в місті.

Двічі на місяць працівники ЛКП «Міський центр ІТ» оновлюватимуть інформацію та добавлятимуть нові блоки. За словами Андрія Вишневського, незабаром на карті буде відображена інформація щодо ремонтів вулиць, міської велоінфраструктури та транспортних маршрутів.

Хто живе по сусідству?

У розділі «Демографія» можна побачити густоту населення за віковими ознаками у певній частині міста, а також скільки людей прописані у тому чи іншому будинку. До прикладу, за адресою вул. Івана Франка, 26, офіційно проживає 30 мешканців, серед яких дві дитини віком до 6 років та семеро пенсіонерів.

«Ми поєднали геоінформаційну системи із реєстр територіальних громад (базою даних про усіх мешканців міста, які є офіційно зареєстрованими). На геопорталі ми можемо використати теплову карту, яка показує концентрацію населення міста Львова за віковими ознаками. Цікава статистика, що найбільше дітей живе на Сихові, а пенсіонерів у центральній частині міста», - каже директор ЛКП «Міський центр ІТ» Андрій Вишневський.

Для того, щоб побачити густоту населення за віковими ознаками у розділі «Демографія» у налаштуваннях треба обрати теплову карту, де зазначити вікову категорію (діти до 6 років, від 7 до 17, від 18 до 24 і тд.)

Кожен будинок має свій паспорт

На геопорталі доступна інформація про усі будинки міста у розділі «Паспорт будівлі». Зокрема, там є дані про кількість під’їздів, поверхів, квартир, рік будівництва та власність будинку.

До прикладу, на вул. Листопадового Чину, 14, розташований трьохповерховий житловий будинок збудований у 1890 році. Зараз він перебуває на балансі у ЛКП «Айсберг». У цьому будинку є 13 квартир, загальною площею понад 1100 м2. Тут проживає 47 мешканців.

Такий паспорт має бути доступним щодо кожного будинку у місті. У ЛКП «Міський центр ІТ» кажуть, що протягом місяця на карту нанесуть інформацію про усі новобудови, які здані у експлуатацію.

Карта багатоповерхівок Львова. Клікніть для збільшення

У цьому розділі також можна побачити теплову карту міста за поверховістю будівель. Згідно з даними геопорталу, у місті переважають будинки від 1 до 5 поверхів. Такі будинки розташовані переважно у центральній частині міста, Галицькому та Личаківському районі. Багатоповерхівки (6-8 та понад 9 поверхів) розташовані переважно у віддалених районах міста.

Рейтинг шкіл за результатами ЗНО

Шестеро навчальних закладів міста увійшли у рейтинг найгірших за результатами ЗНО 2016 року. Серед них виправні колонії, школа-інтернат №2, школа І-ІІІ ступенів «Лідер» та гімназія «Братів Ізраїлю». Випускники цих закладів за результатами ЗНО набирають в середньому 100 балів.

Випускники ще п’яти шкіл Львова за результатами ЗНО не набрали більше 120 балів. Зокрема, йдеться про Львівське училище фізичної культури, СЗШ №33, СЗШ №95, СЗШ №47, спеціалізована школа №28 з поглибленим вивченням німецької мови.

Львівський фізико-математичний ліцей-інтернат при ЛНУ ім. І. Франка очолює рейтинг найкращих шкіл за результатами ЗНО. Випускники ліцею в середньому складають ЗНО на 180 балів.

«Ви можете переглянути, які є найближчі школи до будинку, де ви проживаєте, та яким є рейтинг цих шкіл за успішністю їхніх випускників. Ми створюємо інструмент для аналітики та кращого сприйняття публічної інформації», - каже Андрій Вишневський.

У цьому розділі також можна переглянути детальні показники щодо результатів ЗНО з конкретних предметів по кожній школі міста.

У якому районі крадуть менше?

На карті можна побачити чи часто трапляються ДТП, крадіжки, шахрайства чи грабежі у тому чи іншому районі. Відтак, у 2015 році у місті сталось понад 10 тис. крадіжок, понад 600 грабежів, майже 2 тис. випадків шахрайства та понад півсотні ДТП.

Карта крадіжок у Львові за даними 2015 року. Клікніть для збільшення

На геопорталі є теплова карта ДТП, на якій червоним кольором виділяють ті ділянки, де найчастіше траплялись ДТП. Зокрема, на вул. Городоцькій було зафіксовано 38 ДТП, на вул. Личаківській – 17, на вул. Івана Франка – 10, на вул. Академіка Сахарова – 13.

Щодо крадіжок, то лише у центрі Львова їх зафіксували маже півтора тисячі. Лише на площі Ринок їх зафіксували – 178, довкола проспекту Свободи – 197, поблизу університетського містечка УКУ, що на вул. Стрийській – 133, парку 700-річчя – 196, понад 100 крадіжок трапилось поблизу Батальної, а також майже 150 поблизу вул. Пасічної.

Грабежі, порівняно із крадіжками, у Львові відбуваються рідше. Їх у 2015 році зафіксовано всього 640. Найчастіше вони трапляються у центральній частині міста – понад 120 випадків, а також у Залізничкому районі – понад 120 випадків, ще 87 випадків зафіксували правоохоронці у Шевченківському районі міста.

Історична карта Львова

«Ми можемо співставити сучасний план Львова з історичними картами, які наші фахівці оцифрували та зробили геоприв’язку. До прикладу, на місці центрального залізничного вокзалу у 1849 році було просто велике поле. Цю карту ми взяли у відкритому доступі з варшавських архівів. Подивившись на наступну карту (1890 року) на цьому місці уже є залізничний вокзал, однак там значно менше колій», - каже Андрій Вишневський.

Історична карта Львова. Клікніть для збільшення

За його словами, фахівці планують оцифрувати та нанести на карту ще понад три десятки історичних карт Львова, щоб мешканці могли побачити як розвивалось місто, район чи вулиця, яка їм цікава.