Насосну станцію у Львові реконструювали за 12,5 млн грн

21:38, 27 березня 2012

На насосній станції «Сокільники» у Львові проведено реконструкцію хлораторної станції для знезараження питної води. Відтак уже від січня третина львів’ян споживає воду, оброблену не рідким хлором, а гіпохлоритом натрію.

Реконструкція хлораторної станції фінансувалася з держбюджету, кошторисна вартість обладнання та будівельних робіт склала 12,5 млн грн. Відповідно до проекту генпідрядник робіт ТзОВ «АльткомКиївбуд» закупив німецьке обладнання – електролізну установку фірми «Grundfos Aldos».

Нагальна потреба заміни способу знезараження води була спричинена будівництвом євростадіону поблизу хлораторної станції «Сокільники», де зберігався запас хлору у балонах. За нормативами безпеки хлораторні станції повинні бути розташовані на певній відстані від житлових та побутових об’єктів. Оскільки львівський стадіон до Євро-2012 розташований занадто близько до хлораторної станції у Сокільниках, виникла необхідність її реконструкції, яка дозволила замість хлору використовувати безпечніший в експлуатації гіпохлорит натрію.

У серпні 2011 року на хлораторній було змонтовано тимчасову установку та переведено на знезараження води розчином гіпохлориту натрію, який «Львівводоканал» закуповував у м. Дніпродзержинськ. У грудні 2011 року будівельники завершили монтаж електролізної установки на насосній станції «Сокільники» з виготовлення гіпохлориту натрію. Щоденно для знезараження питної води використовують 180 кг солі. Сіль розчиняється пом’якшеною водою, концентрований соляний розчин подається у електролізер, де в процесі електролізу утворюється гіпохлорит. З допомогою насосів-дозаторів гіпохлорит (NaClO) подається у магістральний водогін. Контроль за кількістю залишкового хлору у воді відбувається автоматично з допомогою аналізаторів.

Продуктивність одного електролізера становить 6,5 кг активного хлору в годину. Загальна продуктивність установки 13 кг активного хлору в годину. Добовий розхід гіпохлориту натрію становить 7200 літрів. Для виготовлення цієї кількості гіпохлориту натрію використовується 180 кг солі, 7140 літрів води, 255 кВт електроенергії.

Микола Одуха головний технолог ЛМКП «Львівводоканал» прокоментував «Нашому репортеру»: «Це - активний реагент, який носить харчовий характер, окрім того він має іони, які вбивають можливі бактерії».

Для виготовлення гіпохлориду натрію використовують звичайну нейодовану кухонну сіль, щоправда - найвищого ґатунку. Її розчиняють пом’якшеною водою. Соляний розчин подають в електролізер, який бере участь в утворенні речовини. Інженер-технолог насосної станції Юрій Посін пояснив: «Після електролізу готовий гіпохлорид збирається в проміжних ємностях. Якщо в ємності набирається 90% гіпохлориду, то він перекачується в танкери, які передбачені для зберігання готового продукту, після танкерів стоять насоси-дозатори фірми «Грюн», які дозують гіпохлорид автоматично в трубопровід, який подає воду з водозабору Стрий».

Досвідом Львова в обробленні питної води гіпохлоритом натрію уже зацікавились Одеса та Київ. Про це детальніше дивіться о 18.30 у «Нашому репортері» на Новому каналі та о 21.00 у «Головних новинах Львова» на 24 каналі.