Наступною після Хорватії до Євросоюзу увійде Чорногорія

12:15, 11 вересня 2012

Голова Європейської ради Херман ван Ромпей заявив, що Чорногорія стане наступною після Хорватії державою, що вступить до Євросоюзу.

Наступним після Хорватії членом Євросоюзу стане Чорногорія. Про це заявив голова Європейської ради Херман ван Ромпей після переговорів з президентом Чорногорії Філіпом Вуяновичем. Нагадаємо, Хорватія стане повноправним членом ЄС з 1 липня 2013 року, повідомляє Дело

Ван Ромпей і Вуянович зустрілися в Сараєво на щорічній міжрелігійній зустрічі. Глава Євроради підкреслив, що "швидке отримання кандидатського статусу і початок переговорів про членство в ЄС є доказом того, що Євросоюз відкритий для Чорногорії і готовий оцінити індивідуальні досягнення кожної країни у виконанні необхідних стандартів".

У свою чергу Вуянович запевнив, що Чорногорія прагне увійти до ЄС якомога швидше, а парламентські вибори, які пройдуть в жовтні, можуть надати додатковий імпульс цьому процесу.

Але після початку переговорів про членство Чорногорії в ЄС Брюссель може зажадати від країни закрити кордони всім, з ким візовий режим є у самого Євросоюзу.

Чорногорія подала заявку на вступ до Євросоюзу в 2008 році, і вже через два роки отримала статус кандидата на вступ до ЄС. Влада країни раніше заявляла, що розраховує стати повноправним членом ЄС уже в 2014 році. Експерти такого оптимізму не розділяють. Раніше джерело в Єврокомісії заявляло агентству Reuters, що переговори про вступ Чорногорії до ЄС можуть зайняти п'ять років.

З усіх країн колишньої Югославії членом ЄС до цього часу стала тільки Словенія (у 2004 році). З 1 липня 2013 року в об'єднану Європу увійде і Хорватія. До речі, у Загреба цей шлях зайняв рівно 10 років - країна подала заявку на членство в 2003 році, в 2004-му отримала статус кандидата.

У черзі в об'єднану Європу зараз також стоять Македонія (з 2004 року), Албанія (з 2009-го), Ісландія (з 2009-го), Сербія (з 2012-го), а також Боснія та Герцеговина (з 2008-го) . Але довше за всіх у "прийомній" ЄС знаходиться Туреччина - Анкара подала заявку на членство ще в 1987 році, а статус кандидата отримала у 1999-му. Невирішене кіпрське питання блокує переговори.

Нагадаємо, що Чорногорія в кінці квітня цього року стала повноправним членом Світової організації торгівлі (СОТ). Протокол про приєднання Чорногорії до СОТ, який підписали 17 грудня минулого року, набув чинності цієї весни. Таким чином, ця колишня югославська республіка стала 154-м членом організації.