Натхненні пивом: Як львівські художники створили етикетки для хмільного напою

11:15, 20 грудня 2018

Шість львівських художників створили авторські етикетки для ювілейної серії кумпельового крафтового пива до Дня народження ресторану-пивоварні «Кумпель».

Презентовані вони були під час святкової вечірки, де кожен гість міг поспілкуватися з художниками, авторами ідеї та пивоварами.

За словами історика мистецтва Наталії Космолінської, сьогодні неможливо порахувати і навіть складно уявити, скільки діжок пива за «лаштунками» історії львівського мистецтва. Впродовж століть пиво товаришувало митцям. За демократичним кухлем пива львівська богема обговорювала плани, вигадувала сюжети, вирішувала, музикувала, складала пісні, батярувала, щоби потім потішити себе і місто.

Часто пиво слугувало й музою для відомих художників. Кухлі з пивом можна побачити на картинах Ван Гога, Едуарда Мане, Пабло Пікассо, Алфонса Мухи та інших знаних митців. І сьогодні добре пиво також продовжує надихати творчих людей на створення нових образів, робіт та ідей. Львівські художники, натхненні кумпельовим пивом, створили цікаві метафоричні образи для пивних етикеток, зобразивши таким чином своє бачення «хмільного» Львова.

До прикладу, Олег Денисенко, митець, який працює у містичному та сюрреалістичному стилі зобразив на етикетці карпатського мольфара з гальбою пива. Образ дійсно зачаровує та притягує погляд своєю загадковістю та глибиною.

У свою чергу Сашко Войтович, втілив у своєму творінні архітектурні образи, пов’язані зі Львовом. «Все ж таки пиво започаткували монахи. І тому на етикетці зображений відомий у Львові костел єзуїтів або по іншому Храм святих апостолів Петра й Павла. Згадаймо, що праісторія львівського пива – це монахи-єзуїти. Взагалі Львів для мене і моєї творчості завжди асоціювався з чудовою архітектурою, особливо, соборами та костелами, ну і звичайно з гарними жінками. Тому на тлі костелу ви бачите гарну жінку-білявку», – розповідає про свою роботу Олександр.

Робота Юрія Коха має жіноче обличчя і навіть еротичний характер. «Пікантна та актуальна для Львова тема – образ служниці та покоївки. Я хотів зобразити образ простої, довоєнної львівської дівчини, яка прийшла заробляти у місто гроші чесним шляхом. Цю тему порушував Роман Віктюк, цю тему порушували безліч художників. І вона мені теж близька. Вже протягом десятиліть цей образ для мене один з титульних», – натхненно описує свій задум митець.

У Івана Турецького добре пиво також асоціюється з гарними жінками. «В мене тут все просто. Я зобразив на етикетці коханок Кумпеля. Блондинку і брюнетку. Гарні дівчата. Гарні галичанки», – посміхається у вуса Іван Турецький та робить ковток хмільного пінного напою.

Євген Равський та Володимир Костирко зобразили на етикетках все таки чоловічий і навіть батярський характер кумпельового пива. Люлька, сірники, відкрита книга і князь Данило, вочевидь, після гучної забави або бійки. Адже батярувати у Львові завжди міг не лише розбишака, але й цілком поважний чоловік. Особливо після посиденьок у шинку за гальбою пива.

Шість унікальних і авторських етикеток – шість відомих імен львівських художників, таких як Юрій Кох, Володимир Костирко, Іван Турецький, Олександр Войтович, Євген Равський, Олег Денисенко. Тож кожна з шести етикеток неповторна та має безперечну художню цінність.

Зазначимо, що у святкову колекцію до дня народження ресторану-пивоварні «Кумпель» потрапили шість крафтових сортів пива, які найбільше прийшлись до смаку поціновувачам пива. Це – Porter, EnigmaIPA, Mosaic, IPA світлий, HoppyLager, Rye Stout.

Для колекціонерів також гарна новина, адже вони можуть придбати окремо набір митецьких етикеток разом з буклетом про цей унікальний творчий проект.

Фото: Kumpel’ Group