National Geographic надрукував фотографії українських переселенців із Донбасу та Криму

16:32, 20 листопада 2015

Журнал «National Geographic» влаштовував фототабір для українських переселенців із Донбасу та Криму. Їхні світлини надрукували у «National Geographic», а тепер демонструють на виставці у львівській Ратуші.

Національне географічне товариства США «National Geographic» влаштовує фототабори на різних континентах. Професіонали з відомими іменами дають майстер-класи початківцям і заодно показують світу колорит і проблеми різних націй.

Цього літа такий табір «National Geographic» влаштував в Україні. Учасниками були переселенці із Донбасу і Криму, які мали показати на своїх світлинах життя переселенців на Харківщині і зруйнувати стереотипи про цих людей.

Олена Пермякова покинула Донецьк із першими пострілами і переїхала у Вінницю. Їй пощастило потрапити у фототабір.

«Ми працювали у різних локаціях із фотографами і редакторами з «National Geographic» та «The New Yorker», які нам допомагали і розказували, як фотографувати, як правильно поводитись і спілкуватись з людьми, навіть ходили з нами по домах переселенців», – повідомила Олена Пермякова.

«Мої герої, яких я фотографувала, приїхали з Донецька, колись жили в квартирі, а тепер їм на Харківщині дали будиночок в селі і вони вперше побачили, що таке город, сад. Дітям там дуже подобається, вони ганяють – про це моя фоторозповідь», – розповіла переселенка з Криму Лідія Іванова.

Ці світлини викликали неабияке зацікавлення серед іноземців.

«Багато робіт було опубліковано у «National Geographic» і через їхні соціальні сторінки, інстаграм і через їхні журнали. Ми бачили, що вони були дуже популярні. «National Geographic», коли відбирав із кілька тисяч зроблених фотографій ті 50, що ви зараз бачите у Львові, вони орієнтувалися на американського та європейського глядача», – додав Олексій Солдатенко, директор програм Інституту регіональної преси та інформації.

50 фотографій уже показали у Харкові, Запоріжжі, Дніпропетровську, Одесі, Сєвєродонецьку та Слов'янську, а  до початку грудня їх можна оглядати у львівській Ратуші.