НАТО допоможе Україні у створенні Сил спецоперацій

14:50, 7 лютого 2016

Україна і НАТО найближчим часом досягнуть домовленості щодо співпраці у сфері створення Сил спеціальних операцій. Про це в інтерв'ю УНІАН повідомив виконуючий обов'язки голови Місії України при НАТО Єгор Божок.

«Я не хотів би забігати наперед, але найближчим часом ви побачите конкретні результати та конкретні домовленості (щодо створення Сил спецоперацій), які ми укладемо з Альянсом за результатами зустрічей президента України тут, у штаб-квартирі НАТО, а також у штабі командувача збройними силами НАТО в Європі в Монсі, які пройшли в грудні минулого року», – сказав Божок.

В.о. голови місії повідомив, що документ буде підписаний в Україні протягом найближчих тижнів.

«Це будуть домовленості про співпрацю України та НАТО у сфері створення Сил спеціальних операцій, які визначатимуть низку конкретних напрямків, де ми отримаємо консультативну, навчальну та матеріально-технічну допомогу НАТО», – зазначив він.

За словами Божко, взаємодія НАТО та України у цій сфері охоплюватиме широкий спектр питань, починаючи від доктринальної бази і закінчуючи конкретною підготовкою та оснащенням конкретних бійців.

Крім того, за його словами, Україна і країни-члени Північноатлантичного альянсу також найближчим часом досягнуть домовленостей про початок проекту допомоги НАТО у відновленні Військово-морських сил.

«Ми говоримо про відновлення за новими стандартами і зразками, що, де-факто, означає формування нових ВМС», – зазначив український дипломат.

Відповідаючи на питання, в які часові рамки можливі відповідні домовленості, Божок зазначив, що ці проекти «орієнтуються на саміт НАТО, проведення якого заплановано у липні у Варшаві».

«Ми дійсно розраховуємо і сподіваємося, що саміт Україна-НАТО у Варшаві буде вирішальним з точки зору закладення політичних рамок і підставою для конкретного змістовного практичної взаємодії з НАТО на середньострокову перспективу, ключовою метою якої є розвиток української обороноздатності відповідно до стандартів НАТО», – зазначив він.