НАТО і Україна

Сучасний розклад

16:34, 14 листопада 2014

Тема статусу позаблоковості не зникла, вона актуальна, в тому числі в програмі дій Президента. Щодо риторики Уряду та Яценюка - популістські гасла перед виборами не коментую.

Знаю точно, що в команди Порошенка на цю тему проводять ряд консультацій з гарантом НАТО, США. Але варто пам'ятати, що позаблоковий статус нічого не дасть, окрім задекларованих намірів, які й так присутні та актуальні. Грузія провела референдум щодо вступу в НАТО шість років потому, але й досі не підписала ПДЧ, бо має конфлікт (Осетія, Абхазія). У України схожа проблема, яка фактично унеможливлює інтеграцію в Альянс.

Я переконаний, однією з вагомих причин анексії АРК стала передбачувана євроатлантична інтеграція України. Путін відверто злякався розміщення на території півострова військових пунктів НАТО, що б і призвело до послаблення військового потенціалу Росії на східноєвропейському континенті. Але.

Щодо консультацій, які проводить президент Порошенко. Статус головного Союзника США поза НАТО для України на сьогодні пріоритетніший за далеку перспективу членства в НАТО (можливо у 2020 році). Тому весь дипломатичний офіс Адміністрації Президента наполегливо переконує адміністрацію Президента Обами в доцільності надання Україні статусу головного союзника поза НАТО. Судячи з того, Республіканці отримають контроль над обома палатами Конгресу , Україна може розраховувати на надання цього статусу. Навіть не чекаючи січня, коли наступає легалізація влади Республіканців, світові ЗМІ повідомляють, що окремі жорстко проукраїнські сенатори вже тиснуть на Білий дім з цього питання. Також, на пропозицію українського Президента в ході його вашингтонського візиту є перші відгуки - надання Україні зброї. Про це також повідомляють американські політики.

Якщо враховувати заяву міністра Оборони п.Полторака та експертів про готовність України до будь-якого розвитку подій, в тому числі і готовність в разі прямого вторгнення регулярних військ федерації, припускаю, що за період дії мінського протоколу, в Україну могли вже імпортувати окремі види летальної та не летальної зброї з країн-союзників, в тому числі Польщі та США.