НАТО профінансує реабілітацію українських бійців

16:57, 27 квітня 2016

Реабілітація від НАТО: п'ятеро поранених українських військових їдуть на відновлення в Угорщину. Їхнє лікування оплатить сама країна-сусід спільно з Північноатлантичним альянсом. Про це повідомили у Львівському військовому шпиталі.

Відправити перших вояків планують до літа, але домовилися про довгострокову співпрацю. Втім і наші медики вже творять дива реабілітації. У шпиталі запевняють: пацієнтів з травмами спини та хребта виходжують не гірше, аніж за кордоном.

Пан Андрій – розвідник. Важке поранення отримав місяць тому біля Маріуполя. До Львова його доправили з київського шпиталю. На реабілітації всього п'ятий день.

«Осколок з міни через легені пройшов і застряг у хребті. Перебив кістковий мозок. Чесно кажучи, я думав, щоб там було важко, але в госпіталі мені важче, ніж там. Тому що тут я безпомічний…» – розповів поранений боєць 54-го окремого розвідбату Андрій Бадарак.

Спочатку найважче, пригадує пан В'ячеслав, бо займатися треба багато, а результату ще нема. Він підірвався на фугасі минулого року біля Волновахи. У військо пішов добровольцем, після того, як на війні загинув друг.

«Кума поховав і наступного дня пішов в армію. Свою Батьківщину хто буде захищати? Ніхто не хоче, я пішов», – розповів поранений боєць 79-ї аеромобільної бригади В'ячеслав Кравченко.

Своєю силою волі і наполегливістю 49-річний поранений дивує навіть лікарів. За два місяці реабілітації досягнув колосального результату.

«Дуже старається, зараз дуже легко. Він був лежачий, починали з коротких занять по 10-15 хвилин. Сидіти не могли, нічого не могли, а зараз людина сама може взутися, пересісти з ліжка на візок», – розказав лікар-реабілітолог Василь Чернявський.

«Не падати духом – це найголовніше. Вперед і вперед! Я на молодих дивлюся і ними захоплююся. Це я вже старий, мені не так легко дається», – додав пан В’ячеслав.

Зараз до Львова відправляють на реабілітацію спинальників з усієї України.

«В спинальній травмі, я думаю, змісту відправляти таких людей на реабілітацію за кордон немає. Люди, які їдуть туди, платять шалені гроші й отримують таку ж допомогу, як тут. І це, якщо їм пощастить потрапити у профільну клініку, бо іноді вони потрапляють туди, де навіть не займаються спинальною реабілітацією», – зазначив завідувач відділення відновного лікування Львівського військового шпиталю Ростислав Данилков.

Та не у всіх видах реабілітації українські медики можуть конкурувати з іноземними колегами. Відтак домовилися про співпрацю з угорцями.

«Ми подали списки пацієнтів, які потребують не тільки реабілітації, але й лікування, високоспеціалізованого, плюс відновного лікування в Угорщині. Ми передали ці потреби угорській стороні. Вони зараз розглядають і сьогодні-завтра мають нам повідомити, кого приймуть до себе на лікування», – повідомив головний хірург Львівського військового шпиталю Іван Богдан.

Перших п'ятеро бійців відправлять ще до літа. А далі будуть – наступні. Лікування українських військових оплатять Збройні сили Угорщини спільно з НАТО.