Головнокомандувач Об'єднаними збройними силами НАТО в Європі Філіп Брідлав застеріг країни Альянсу від небезпеки повторення Росією «українського сценарію дестабілізації» в країнах Східної Європи.
Про це генерал військово-повітряних сил США заявив в інтерв’ю німецькому виданню Welt am Sonntag, передає DW.
«Новою загрозою для Європи є озброєні бойовики без розпізнавальних знаків, які чинять безлад, захоплюють адміністративні будівлі, підбурюють населення, проводять підготовку сепаратистів, надають військові консультації і таким чином сприяють суттєвій дестабілізації країни», - зазначив він.
Генерал НАТО наголосив, що на прикладі України Росія демонструє «новий тип ведення війни». Тому найголовніше, за його словами, щоб країни НАТО «були готові до нових «зелених чоловічків»».
Командувач НАТО переконаний, що через наявну загрозу сили поліції та армії східноєвропейських країн повинні бути готові до її подолання.
Відповідаючи на запитання, які наслідки матиме потенційна поява «зелених чоловічків» у інших країнах Східної Європи, генерал нагадав про статтю 5 Північноатлантичної угоди, якою передбачено право на колективну оборону у випадку доведеної агресії з боку третьої держави.
«Ми маємо розробляти внутрішні, національні сценарії ідентифікації подібних дій та їх подолання», - сказав він.
Водночас американський генерал наголосив, що, незважаючи на агресію Росії щодо України та активну підтримку Москвою сепаратистів на Донбасі, жодна з країн НАТО «наразі не хоче військового втручання у конфлікт».
«Члени Альянсу погодили надання Україні допомоги для поліпшення її військових можливостей, а також підтримки Києва у проведенні реформ в оборонній сфері», - зауважив Брідлав.
Нагадаємо, 16 березня у Криму відбувся так званий "референдум" про приєднання півострова до Росії.
18 березня Путін та самопроголошена влада Криму підписали договір про приєднання Республіки Крим та Севастополя до складу РФ.
20 березня Держдума, а 21 березня Рада Федерації РФ ратифікували «угоду» з самопроголошеною владою Криму про приєднання до Росії на основі результатів «референдуму».
21 березня президент Росії Володимир Путін підписав ці закони, завершивши, таким чином, анексію кримського півострова.