Національний банк дозволив фрілансерам працювати з іноземними замовниками без договорів. Відповідний лист Нацбанк вже надіслав в українські банки. Полегшена процедура стосується програмістів, дизайнерів, копірайтерів, фотографів, ілюстраторів, операторів, перекладачів та блогерів, які працюють не лише напряму із іноземними замовниками, але й через біржі фрілансу.
Відтепер для отримання коштів за роботу підприємцям та їх обслуговуючим банкам достатньо інвойсу про здійснення послуг, який разом з документом про оплату робіт є підтвердженням договірних відносин між замовником і виконавцем. Інвойс (invoice) - це документ, який виписується продавцем покупцеві рамках зовнішньоекономічної угоди, яким описується особливості товару (послуг) тат умови постачання. Цей документ є формальною згодою на оплату послуг.
Як повідомляє видання AIN, раніше для того, щоб легально вивести гроші, зароблені за кордоном через інтернет, постачальнику послуг треба було принести в банк двосторонній договір, з українським перекладом. Іноді у банку просили ще й оригінали підписів обох сторін. Після цього на кожну отриману суму просили акт виконаних робіт підписаний обома сторонами. Якщо раптом сума в акті та договорі не співпадала навіть на дрібну суму, українець зароблені гроші забрати не міг - банки вимагали нові акти з підписом замовника на отриману суму.
Нова постанова НБУ фактично легалізувало прямі контракти виконавців із замовниками. Тепер не потрібно ні перекладати договір на українську, ні вимагати підпису замовника або мокрих печаток. Виконавець просто виставляє інвойс на клієнта, ставить підпис і печатку, якщо вона є - і, відповідно до роз'яснення НБУ, це і є готовий договір.
У випадку роботи через посередників ( біржа фрілансерів) все відбувається майже так само, тільки виконавець працює по публічній оферті (замовленні), розміщеній на сайті, яку приймає, відкриваючи аккаунт. У відповідь на цю оферту він виставляє інвойс, вказавши, що оплата за нього є свідченням виконання робіт.
В НБУ переконані. Що це дозволить підприємцям зосередитися на своєму основному бізнесі, а не на бюрократії.