Нацбанк поповнив у 2016 році золото-валютні резерви країни на $1,7 млрд

11:00, 22 грудня 2016

Національному банку України вдалося за цей рік купити у золотовалютні резерви $1,7 млрд. Про це повідомив заступник глави Національного банку України Олег Чурій, пише «Укрінформ».

За його словами, НБУ купив $1,7 млрд доларів у резерви, що більше, ніж передбачено програмою МВФ. «У нас є кошти для підтримки валютного ринку в разі зміни ситуації», - сказав Чурій і сказав, що в лютому 2014 року міжнародні резерви становили $5,5 млрд.

Ще однією з перемог року заступник глави НБУ вважає підтвердження життєздатності режиму плаваючого курсу.

Заступник голови Нацбанку також розказав про недоробок фінансового регулятора. «Не все робилося так швидко, як слід. Наприклад, інструмент з підтримки ліквідності, який ми запустили минулого тижня. Можна було зробити це раніше. Але ми довго над ним працювали», - прокоментував він.

Щодо інфляції, то на переконання Чурія за результатами 2016 року ціни в Україні зростуть у середньому на 15%, як і планував Національний банк України. «По інфляції ми очікуємо, що практично точно наша мета збігатиметься з реальними цифрами. На кінець року ми виходимо на інфляцію 15%. Це та мета, яку ми задекларували ще минулого року», - сказав він.

За його словами, не всі Центробанки світу можуть похвалитися таким точним прогнозом беручи до уваги те, що в 2015 році річний рівень інфляції в Україні становив 43%.

Чурій додав, що напередодні Рада НБУ ухвалила основи проведення монетарної політики на 2017 рік. «Рада підтвердила монетарний режим інфляційного таргетування. Підтвердила цілі щодо інфляції до 2019 року. Так, наступного року інфляція становитиме 8% (плюс-мінус 2%). Середньострокова мета - 5% (плюс-мінус 1%)», - зазначив заступник голови НБУ.

Раніше повідомлялося, що у листопаді Національний банк України погіршив оцінку зростання валового внутрішнього продукту країни в 2017 році з 3% до 2,5%, а в 2018 році - з 4% до 3,5%.