Нацбанк заявив, що рекордний врожай зернових довгочасно підтримуватиме курс гривні

Раніше Нацбанк витратив 157 млн доларів на підтримку курсу через раптову девальвацію

14:48, 8 жовтня 2019

Національний банк України повідомив, що завдяки цьогорічному рекордно великому врожаю зернових надходження від його експорту сприятимуть зміцненню курсу гривні. При цьому таке зміцнення відбуватиметься не лише восени, але й у довгостроковій перспективі. Про це інформує «Громадське».

«Один з ключових чинників надходження валюти з-за кордону — рекордне зростання врожайності зернових в Україні. Це означає, що надходження від експорту рекордного врожаю продовжують підживлювати пропозицію валюти, і є не сезонним фактором, а й результатом дії нового чинника, який матиме довгостроковий ефект на ситуацію на валютному ринку», — повідомив Нацбанк.

Державний регулятор наголосив, що наразі ситуація на валютному ринку України є сприятливою для зростання курсу гривні. Зокрема, це пояснюють високим попитом на державні цінні папери та тенденціями на світових ринках капіталу та українського експорту. Девальвація гривні за таких умов можлива під впливом психологічних чинників.

Раніше Нацбанк повідомив, що рекордні врожаї забезпечили високі надходження валюти до міжнародних резервів України, що не дозволило їм суттєво скоротитися під натиском виплат за державними валютними боргами. Так, у вересні резерви України скоротилися на 2,6%.

На початку жовтня Нацбанк витратив 157,5 млн доларів з резервів на підтримку курсу гривні через несподівану девальвацію. Курс впав на понад 3% за два дні, через що НБУ вперше з липня довелося продавати валюту з резервів.