Нацгвардійці біля Маріуполя їдять черствий хліб і п'ють технічну воду

17:07, 17 листопада 2015

Представники уповноваженого Верховної Ради з прав людини під час відвідування двох опорних пунктів другої лінії оборони, розташованих на прилеглих до Маріуполя районах Донецької області, на яких несуть службу військовослужбовці військової частини 3026 (Національна гвардія), виявили низку кричущих недоліків. Про це повідомляє прес-служба омбудсмена.

«Відвідування двох опорних пунктів другої лінії оборони, на яких несуть службу військовослужбовці військової частини 3026 (Національна гвардія), справило неоднозначне враження. Хоча перебування особового складу в укріплених залізобетонних бункерах забезпечує більш або менш сприятливі і безпечні умови для життя і побуту, проте булло зафіксовано також і низку кричущих недоліків», – йдеться в повідомленні.

Зокрема, до одного з відвіданих об’єктів бутильовану питну воду підвезли тільки напередодні прибуття моніторингової групи секретаріату уповноваженого. До цього, за твердженням військовослужбовців, питну воду не завозили протягом декількох місяців. Приготування їжі і забезпечення санітарно-гігієнічних потреб здійснювалося з допомогою технічної води, в тому числі з прилеглих водойм, а також води, придбаної за власні кошти.

Якість продуктів харчування, особливо овочів, які підвозилися до цих опорних пунктів, була досить низькою. Поставка хліба здійснюється один раз в тиждень, через що військовослужбовці споживають черствий хліб. Тому військовослужбовці змушені докуповувати продукти в найближчих населених пунктах за власні кошти.

Зимовий одяг нацгвардійців в переважній більшості має зношений і занедбаний вигляд. Окремі предмети одягу бійці закуповують самостійно (гумові чоботи, теплу білизну і взуття).

«За результатами моніторингового візиту будуть підготовлені відповідні акти реагування уповноваженого Верховної Ради України з прав людини», – запевнили в омбудсмена.

Також прес-служба омбудсмена повідомила, що хоча фактів несвоєчасної виплати грошового забезпечення не встановлено, однак через низький рівень грошового забезпечення у мобілізованих військовослужбовців відсутня мотивація щодо укладення контрактів для подальшого проходження військової служби.

«Середній розмір з усіма надбавками і преміями у військовослужбовця передньої лінії оборони становить 6000-7000 грн; у той час як у поліцейського, який служить в обласному центрі – 8000-10000 грн», – наголошується в повідомленні.