Нацгвардію для охорони Львівської міськради відправили силовики

Під час засідання 9 червня в Ратуші були близько 600 правоохоронців

19:03, 9 червня 2016

Рішення залучити Національну гвардію до охорони Львівської міськради під час засідання сесії 9 червня ухвалили правоохоронці. Це рішення було зумовлене тим, що напередодні від спецслужб надійшла інформація про підготовку захоплення Ратуші.

Як розповів під час брифінгу міський голова Львова Андрій Садовий, він звернувся до Нацполіції Львівщини та СБУ з проханням забезпечити охорону Ратуші під час засідання сесії, проте залучати саме Нацгвардію не просив. «Компетенція правоохоронців – для наведення порядку застосовувати ті сили, які вони вважають за потрібні. Вчора вони мали інформацію, що сьогодні близько 180 людей будуть вриватися до міськради. Якби цих хлопців з Нацгвардії не було тут, була би біда», – сказав мер Львова. 

Інформацію про те, що рішення про залучення нацгвардійців спільно ухвалювали силові структури, ZAXID.NET підтвердила речниця ГУ Національної поліції у Львівській області Світлана Добровольська. 

«Отримавши інформацію про те, що 9 червня готується захоплення Львівської міськради, т.в.о. ГУ Національної поліції у Львівській області Дмитро Загарія звернувся до керівниці Нацполіції Хатії Деканоїдзе з клопотанням про залучення Нацгвардії до охорони будівлі Ратуші», – сказала Добровольська. За її словами, Нацгвардію задіюють для забезпечення громадського порядку і в цьому немає нічого надзвичайного. 

За інформацією поліції, усього 9 червня Ратушу охороняли близько 600 силовиків різних структур. Разом з тим, точного числа нацгвардійців, які брали участь в охороні міськради, в Національній гвардії не називають. Прес-секретар НГУ у Львові Олег Тіхов заявив ZAXID.NET, що нацгвардійців залучили стільки, скільки потрібно для забезпечення порядку, додавши, що їх було «близько 100».

Крім того, Тіхов підтвердив, що у Львівській міськраді були військовослужбовці з інших областей, зокрема з Івано-Франківської. «У Львові 7 червня розпочались планові навчання з територіальної оборони, тому тут перебувають нацгвардійці з інших областей. Саме тому львів’яни могли побачити також і військові автомобілі, які стояли на площі Ринок», – сказав він.

Наразі в дворі Ратуші лишаються кілька десятків нацгвардійців. За словами Олега Тіхова, вони перебуватимуть там доти «поки не мине загроза захоплення міськради». Точного терміну перебування бійців НГУ в міськраді Тіхов не назвав.

Нагадаємо, зранку на площу Ринок та до приміщення ЛМР стягнули поліцейських, бійців Нацгвардії та спецпризначенців, а вхід до міськради перекрили металевим турнікетом. Крім того, біля входу до Ратуші поставли кілька військових автомобілів, які на момент початку сесії о 10:00 прибрали. За словами мера Львова Андрія Садового, він сам попросив прибрати текінку від входу до міськради.

Після початку засідання члени УНА-УНСО, ГО «Сокіл» та інших правих організацій застосували сльозогінний газ та прорвалися через кордон правоохоронців. Внаслідок сутичок постраждали четверо нацгвардійців – один з них отримав струс мозку, решта – забої.

Активісти, які увірвалися до сесійної зали, вимагали відставки Андрія Садового з посади мера. Вони заблокували трибуну в сесійній залі. У зв’язку з цим секретар ЛМР Анатолій Забарило закрив засідання сесії.