НКРЕ звинуватила компанію ДТЕК у дестабілізації енергетичного ринку

16:59, 29 травня 2020

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та компослуг звинувачує у ціновому провалі на ринку електроенергії «на добу наперед» компанію ДТЕК Рината Ахметова. Про це повідомили у прес-службі відомства у п’ятницю, 29 травня.

«В останні дні на біржовому сегменті ринку електроенергії (ринок «на добу наперед») спостерігаються безпрецедентні дії, що призводять до обвалу ціни електроенергії. Таке падіння ціни носить явно штучний характер, оскільки не відображає фактичного попиту та пропозиції електроенергії в енергосистемі України. НКРЕКП проаналізувала ситуацію і дійшла висновку, що такий ціновий провал на ринку був спричинений діями групи компаній ДТЕК шляхом суттєвого скорочення закупівлі електроенергії на ринку «на добу наперед»» , – йдеться у повідомленні.

У Нацкомісії повідомляють, про інформаційну кампанію щодо дискредитації дій відомства, які нібито призвели до обвалу ціни та кризи в енергетиці.

«Чітко простежується чорна піар-кампанія щодо окремих членів НКРЕКП, яка носить відверто замовний характер, а звинувачення, які висловлюють окремі політики та «експерти», є відвертим наклепом», - йдеться у повідомленні.

У відомстві також розповіли, що НКРЕКП винесе на наступне засідання проєкт рішення щодо визначення мінімальних цін на ринку «на добу наперед» на рівні 980 грн/МВт у денний період та 567 грн/МВт у нічний період. Повідомляється, що це допоможе стабілізувати цінову ситуацію на ринку, якщо окремі учасники будуть продовжувати розпочату кампанію. Раніше мінімальну ціни на ринку «на добу неперед» не обмежували.

Також НКРЕКП найближчим часом разом з Антимонопольним комітетом здійснить заходи реагування щодо дій учасників ринку.

Як інформував ZAXID.NET, напередодні потужність вугільних ТЕС в Україні перевищила працюючу потужність атомних електростанцій. Зокрема, потужність ТЕС о 22:17 становила 7243 МВт, тоді як АЕС – 6663 МВт.

До слова, холдинг Ахметова контролює близько 80% виробництва теплової електроенергії в Україні і, за версією міжнародного агентства Fitch, перебуває у переддефолтному стані.