Нацрада вимагає перевірити дозволи на перебування російських журналістів в Україні

«Канали мають самі «почистити» свої ряди і не допускати «москальські руки» до українського ефіру»

15:57, 25 лютого 2016

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення вимагає від профільних органів переглянути дозволи, видані російським журналістам для роботи в Україні. Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Нацради Юрій Артеменко.

«Дав протокольне доручення на звернення до МВС та МЗС з проханням переглянути робочі візи російським журналістам на предмет мети їх роботи на теренах України, особливо тих, що приїхали після початку війни в Україні», – написав він.

«Зараз є справедливий суспільний тиск, пов’язаний з проросійськими настроями, що раз за разом з’являються на каналах. Нацрада не може впливати на кадрову політику каналів. Але канали мають самі «почистити» свою ряди і не допускати «москальські руки» до українського ефіру», – зазначив Артеменко.

Артеменко також додав, що вважає телеканал «Інтер» відповідальним за інцидент з лайкою в ефірі під час сюжету про Небесну сотню.

Він також повідомив, що на телеканалі ICTV призначено позапланову перевірку через демонстрацію фільмів «Син батька народів» та «Диверсант 2. Конец войны».

«В мене вже немає сил говорити, сваритись, пояснювати. В печінках сидять. Поки що призначили позапланову перевірку. Є реальна потреба визначити підхід, як реагувати, якщо український продакшн знімає і випускає фільми з «проросійським душком». Спершу перевірка – потім звернемось до громадськості, продакшену, Незалежної медійної ради, щоб отримати і їх позицію», – заявив він.

Декілька найважливіших новин з сьогоднішнього засідання:1. У 2015 р. моніторингами НацРади було виявлено 96 випадків оз...

Опубліковано Юрієм Артеменком 25 лютого 2016 р.

Нагадаємо, Нацрада з питань телебачення і радіомовлення оголосила про позапланову перевірку телеканалу «Інтер» через інцидент із редактором Марією Столяровою та порушення мовником низки законів України.

24 лютого СБУ депортувала російську журналістку Марію Столярову і заборонила їй вїзд в Україну на п’ять років.