Віце-спікер парламенту Микола Томенко вважає, що в Національній раді з питань телебачення і радіомовлення повинен з’явитися представник медійної громадськості.
Коментуючи ситуацію довкола майбутнього обрання члена Національної ради з питань телебачення і радіомовлення за квотою Верховною Ради (О.Калетник вийшла зі складу Нацради після обрання народним депутатом), М.Томенко сказав, що він відстоював і продовжує відстоювати точку зору, що Національна рада не може формуватися за принципом представництва фінансово-політично-медійних груп або партій і, перш за все, повинна представляти медіа-громадськість, а не власників чи засновників медіа-холдингів, повідомили у прес-службі нардепа.
Політик наголосив, що на сьогоднішній день Нацрада з питань телебачення і радіомовлення значною мірою нагадує парламент 6 скликання. Він пояснив, що у Нацраді, як і в парламенті, рішення приймаються за межами парламенту, а в парламенті вони лише голосуються.
На переконання Томенка, першим кроком до відновлення законодавчо передбаченого статусу Нацради стало б орання до її складу представника від медійної громадськості.
Відтак політик запропонував Національній спілці журналістів, руху «Стоп цензурі», незалежним медіа-профспілкам та іншим медіа-організаціям визначити кандидата від медіа-спільноти, «який би захищав інтереси не медіа-магнатів, а простих журналістів і медійної громадськості».
Томенка додав, що виходячи із законодавчих термінів, Верховна Рада вже в грудні повинна ухвалити рішення про обрання члена Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.
Він також зауважив, що було б правильним, щоб цю ініціативу підтримала і команда Віктора Януковича, оскільки за його квотою теж не призначено одного члена Нацради. «Тому було б правильним, щоб іще один член Нацради, який призначається указом президента, представляв медіа-спільноту, а не медіа-бізнес», - додав він.