Науковці доводять корисність хліба

12:45, 28 грудня 2015

Термін придатності пшеничного хліба з моменту виходу з печі — 24 години. Чорного, тобто того, що готується з суміші пшеничного та житнього борошна — 48 годин.

Про це під час прес-конференції на тему «Експерти про користь чи шкоду хліба» повідомив головний технолог з інновацій ПАТ «Концерн Хлібпром» та автор рецептури всім відомого батона «Сихівський» Валентин Мельниченко. «Упакованого білого — 48 годин, житньо-пщеничного — 72», — каже він.

Технолог радить все-таки купувати пакований хліб не тільки через те, що він довше зберігається, але й з чисто гігієнічних міркувань.

«У Європі увесь хліб пакований. Непакований буває тільки в приватних пекарнях і ви його там можете придбати майже гарячим», — каже Валентин Мельниченко.

За словами директора з маркетингу ПАТ «Концерн Хлібпром» Галини Янишівської, ринок хліба в Україні на сьогодні залишається несформованим. І в середньому лише 15 відсотків хліба є упакованим. На етикетці хліба кожен виробник вказує свою марку і склад того хліба. Тобто, бере відповідальність на себе за якість продукту.

Лікар-дієтолог «Медичного центру Святої Параскеви» Ольга Муштрук зауважила, що хліб — це дуже корисний продукт. «У хлібі багато вітамінів групи В, крім В12. Причому їх кількість залежить від борошна. У житньому — більше. Також у хлібі близько 16 видів мінералів. І калій, і магній, і селен, і цинк, який дуже потрібний чоловікам для вироблення тестостерону», — каже вона.

За словами Галини Янишівської, «Концерн Хлібпром» у 2016 році має намір упаковувати всі свої новинки.

«Зараз, якщо ви зауважите, деякі виробники пишуть на упаковці «бездріжджовий хліб». Це — маркетинговий хід. Тому що без дріжджів неможливо зробити хліб. Хліб робиться або на дріжджах звичайних, або на заквасках. А закваска — це напівфабрикат з борошна та води. І туди додаються молочно-кислі бактерії і дріжджі. Так що назвати це абсолютно бездріжджовим хлібом неможна», — каже головний технолог з інновацій ПАТ «Концерн Хлібпром».

Він нагадав, що навіть давні єгиптяни робили хліб на дріжджах, їх не варто боятися і нам.

«При температурі в 65 градусів дріжджова клітина перетворюється в амінокислоти. А хліб випікається при температурі від 200 градусів», — каже Валентин Мельниченко.

Щодо новинки, то зараз споживачі на прилавках можуть зустріти гречану серію новинок — це гречана булочка, гречана чіабата, гречаний багет.

Валентин Мельниченко каже, що і на зовнішній вигляд хліба є своя мода.

«Зараз в тренді: скоринка хліба трошки потріскана, розірвана. Для цього під час випікання ми даємо більше або менше пари, щоби хліб розірвало або щоб поверхня була гладкою. Це — технологічний прийом», — розказує таємниці хлібопекарської моди головний технолог.