Науковці назвали кількість створеного людством пластикового сміття

12:29, 20 липня 2017

Вчені заявили про те, що людство встигло виготовити вісім мільярдів тонн пластику з моменту появи перших технологій його виготовлення, дві третини з яких наразі перебувають на звалищах і «сміттєвих плямах» на поверхні Світового океану. Висновки дослідників опубліковані в журналі Science Advances, пише «Дзеркало тижня».

У ході дослідження вчені вивчили розвиток індустрії з виробництва пластмас і гум з 1950-х років. У результаті їм вдалося встановити, що на даний момент на Землі знаходиться 6,3 мільярда тонн пластикового сміття, кількість якого подвоїться до середини століття.

Як свідчать розрахунки вчених, ця частина хімічної промисловості зростала рекордними темпами протягом всього часу свого існування: якщо 1950 року підприємства світу випустили всього два мільйони тонн пластикових продуктів, то 2015 року цей показник досяг позначки 400 мільйонів тонн, що в 200 разів більше.

Відповідно, кожен рік обсяг виробництва пластику зростав приблизно на 8%.

У цілому за цей час людство виробило приблизно 8,4 мільярда тонн пластику, 66% з яких швидко стали сміттям і наразі лежать на звалищах або «сміттєвих плямах» Світового океану.

Рівень виробництва пластику стрімко зростає — більше половини пластикового сміття та пластикових продуктів було виготовлено за останні 13 років.

У майбутньому ситуація буде тільки погіршуватися, і тому вчені закликають і промисловців, і владу всіх держав переглянути стратегії того, як використовується і переробляється пластик.